TOP 6 největších osobností v historii mistrovství světa? Messiho ani Ronalda mezi nimi zatím nenajdete

Největší počet účastí na světových šampionátech má čtyřlístek Antonio Carbajal, Lothar Matthäus, Gianluigi Buffon a Rafael Márquez, s tím, že všichni jmenovaní si zahráli na pěti vrcholných turnajích a již brzy k nim přibude také Cristiano Ronaldo. Mezi největšími osobnostmi v historii mistrovství světa však žádná ze zmíněných ikon nefiguruje, protože v tomto případě zahrnuje náš seznam například trojnásobného držitele zlata Pelého, nebo nejlepšího střelce Miroslava Kloseho (16).

TOP 6 největších osobností v historii mistrovství světa? Messiho ani Ronalda mezi nimi zatím nenajdete

GIUSEPPE MEAZZA (Itálie), 1934 a 1938, 9 zápasů/3 góly

Jeden z nejlepších světových útočníků všech dob, spolu s Giovannim Ferrarim se podílel na obou italských předválečných titulech. Giuseppe Meazza začínal jako střední útočník, později ho proslulý stratég Vittorio Pozzo přesunul na spojku.

Na šampionátu na domácí půdě v roce 1934 rozhodl "Peppino" opakované čtvrtfinále se Španělskem, ve finále proti Československu založil akci, z níž padl vítězný gól "squadry azzury".

O čtyři roky později ve Francii, kde už vedl mužstvo jako kapitán, přispěl proměněnou penaltou k semifinálové výhře nad Brazílií a po finále s Maďarskem zvedl jako první nad hlavu Zlatou Niké. Jedna z největších legend italského i světového fotbalu zemřela v roce 1979.