Česká kolonie v Bay Areně může povyrůst. Xavi Alonso by údajně bral do Leverkusenu i tohoto krajního beka...

Pakliže byste chtěli bojovat za to, že tři Češi na nedávné soupisce West Hamu United byli v souvislosti s TOP 5 evropskými soutěžemi spíše anomálií, ke které dojde jednou za sto let, na vašem místě bychom si to možná rozmysleli.

Česká kolonie v Bay Areně může povyrůst. Xavi Alonso by údajně bral do Leverkusenu i tohoto krajního beka...

Čerstvé spekulace Sky Sport totiž informují o tom, že by mohla v roce 2023 nastat podobná situace také v bundesligovém Bayeru Leverkusen, v jehož prvním týmu už se nalézají Patrik Schick s Adamem Hložkem.

A kdo by k nim měl přibýt? Na ostrovech se skloňuje jméno od léta třicetiletého krajního beka Vladimíra Coufala, jenž je součástí dění v Premier League už něco málo přes dva roky.

V ročníku 2022/2023 už ho však skotský manažer David Moyes nevyužívá tolik, jako tomu bylo v nedávné minulosti a důkazem budiž pouhých sedm startů v základu z celkových čtrnácti případů.

Pokud jde o možného německého zájemce z Bay Areny, jehož skauti už vyhlédnutý cíl v Londýně mapovali a možná si to ještě zopakují, jeho nový trenér Xabi Alonso má na post exslávisty k dispozici čtyřiadvacetiletého Nizozemce Timothyho Fosu-Mensaha i jeho o tři roky mladšího krajana Jeremieho Frimponga.

Sportovní úsek Bayeru ovšem nemá být s první zmíněnou tváří spokojeno a tak se na hráčském trhu poohlíží po jiné akvizici, která by byla pro momentálně patnáctý tým tabulky platnější.

Zvěsti dokonce píší i o možné lednové změně trikotu, s tím, že konec kontraktu v roce 2023 by tomu také hrál do raket. Proti je však zatím opce na další dvě sezony až do roku 2025.

Zatímco kladiváři si pracovitého exobránce Hlučína, Opavy či Liberce pořizovali z vršovického Edenu za 6 milionů eur, současná tržní cena má být ještě o tři miliony eur vyšší.

Jeden z nejlepších individuálních výkonů českého hráče v historii TOP 5 evropských lig slaví přesně 20 let