Lednové zbrojení Blues by mohlo začít v La Lize. Potter si vyhlédl schopnou tvář z družiny Simeoneho

Britský list Daily Mail se podíval na zoubek defenzivní řady londýnské Chelsea a podle jeho informací by měla Chelsea již v lednu učinit rázný krok a do svého týmu přivést zkušeného středního obránce. Předmětem zájmu má být uruguayský reprezentant José María Giménez působící od roku 2013 v Atlétiku Madrid.

Lednové zbrojení Blues by mohlo začít v La Lize. Potter si vyhlédl schopnou tvář z družiny Simeoneho

Sedmadvacetiletý střední obránce je už nějakou dobu jedním z nejlepších hráčů na svém postu v La Lize a pro Chelsea se jeví jako ideální investice. Londýnský klub přišel v létě o Andrease Christensena a Antonia Rüdigera. Cesar Azpilicueta se potýká s výpadky formy a Thiago Silva už nepatří mezi služebně nejmladší, proto je prioritou okysličit zadní řady.

Chelsea před novou sezónou podepsala Kalidoua Koulibalyho a Wesleye Fofana, ale zranění druhého jmenovaného způsobilo, že kouč Graham Potter musí často improvizovat a doufat v dobrý výsledek. Nový šéf Blues Todd Boehly se již nechal několikrát slyšet, že trenéra finančně podpoří na přestupovém trhu.

Giménez je nyní na vrcholu své kariéry a jeho schopnosti by Chelsea nepochybně zužitkovala. Ostrovní klub by mohl využít aktuálních finančních potíží Atlétika. Španělský list Marca informoval o toxickém prostředí, které nutí několik opor ze základní sestavy zvažovat změnu klubových barev.

Nejedná se však o jediného zájemce z Premier League, neboť jihoamerického obránce monitoruje taktéž kouč Tottenhamu Antonio Conte.