Barcelona chce Messiho zpět již v lednu, ale dohoda je v nedohlednu. Co všechno způsobuje průtahy?

Katalánský gigant i nadále hledá tvář pod taktovkou kouče Xaviho a tým si bude muset možná ještě chvíli počkat, než zase bude hrozbou pro konkurenci v La Lize. V pohárové Evropě je již nyní zřejmé, že do bojů o ušatý pohár Barcelona nezasáhne a zoubky si může brousit na trofej v Evropské lize, což je ale pro věhlasný klub zklamáním. Podle španělského listu sport.es je pro lednové přestupové okno prioritou přivézt zpět na Camp Nou Lionela Messiho, ale dohoda je hned z několika důvodů stále v nedohlednu.

Barcelona chce Messiho zpět již v lednu, ale dohoda je v nedohlednu. Co všechno způsobuje průtahy?

Za hořkosladkých okolností opustil Messi dlouholetého zaměstnavatele v létě minulého roku a zamířil jako volný hráč do područí PSG. Argentinský kanonýr byl hráčem Barcelony dlouhých 17 sezón a odejít musel vinou finančních problémů klubu.

Přestože první sezóna v Parku Princů nedopadla příliš dle očekávání, v té právě probíhající už udělal dojem a v šestnácti zápasech napříč všemi soutěži vykázal již jedenáct branek a dvanáct asistencí. Prezident Barcelony Joan Laporta by rád spojil s Messim síly již v lednu, ale přestupu brání hned několik překážek.

Tou první je jeho smlouva s PSG, která vyprší až v létě. Pak by se mohl Messi vrátit na Camp Nou zdarma, ale katalánský gigant je dychtivý a chce ho již v půlce sezóny. Pařížané vévodí tabulce Ligue 1 a kvalifikovali se také do vyřazovacích bojů Ligy mistrů. Případný přesun by mohl argentinského reprezentanta připravit o cenné trofeje, navíc vedení PSG se jej nebude chtít v lednu vzdát, když hraje aktuálně klíčovou roli v dobrých výsledcích.

Dalším faktorem jsou velmi vlažné vztahy mezi oběma kluby a nepředpokládá se, že PSG bude chtít udělat pro Laportu laskavost takového formátu. A pak je tu také samotný Messi, který se nechal pro klubové stránky slyšet, že nyní je pro něj prioritou se připravit na nadcházející mistrovství světa v Kataru, které má být jeho posledním.