Brazilský Ronaldo jmenoval 8 nejlepších hráčů celé historie. Slavná značka CR7 chybí

Cristiano Ronaldo je mnohými považován za jednoho ze dvou nejlepších fotbalistů současné éry. V historickém žebříčku svého brazilského jmenovce se ovšem nenachází. „Nebyl dostatečně dobrý!“ překvapil Ronaldo Nazario.

Brazilský Ronaldo jmenoval 8 nejlepších hráčů celé historie. Slavná značka CR7 chybí

Všichni máme vlastní názor a všichni také máme jiné představy o tom, jak by měl nejlepší hráč světa vypadat. Protože jsou ovšem ve fotbale obecně nejvíce oceňovány góly, často v tom „GOAT“ (Greatest of All Time) seznamu nacházíme samé útočníky. Tak by to ale dle brazilské ofenzivní ikony být nemělo.

„Brankáři, obránci i záložníci jsou stejné důležití jako útočníci. Fotbal je týmová hra a vy potřebujete kompaktnost, aby všechny jeho články mohly úspěšně fungovat. Proto si každý hráč na každém postu zaslouží své vlastní uznání,“ řekl Ronaldo Nazario britskému Guardian.

Jak by tedy vypadala jeho vysněná sestava nejlepších hráčů celé historie? „Já si myslím, že při pohledu zpět do minulosti není o čem. Tohle by došlo asi každému, kdo ty hráče sledoval. Nejlepší jsou Diego Maradona, Lionel Messi, Johan Cruyff, Franz Beckenbauer, Pelé, Marco van Basten a Ronaldinho.“

V mysli mu však utkvělo ještě jedno jméno. „Jindy bych zůstal skromný, ale aby měli fanoušci o čem v barech a klubech diskutovat, tak musím říct i sebe… Každopádně nikomu z nás nebudu dávat žádné číslo v pořadníku. Nelze totiž srovnávat jednotlivé generace. Nás osm je ale historicky nejlepších,“ sdělil Ronaldo.