Favorité nadcházejícího Mundialu? Bývalý nejlepší útočník světa je jednoznačně hledá v Jižní Americe

Dalo by se říci, že jeden z nejlepších útočníků brazilského fotbalu v dějinách Ronaldo De Lima fandí svému národnímu týmu. Podle jeho vlastních slov jsou však jeho krajané necelý měsíc před začátkem Mundialu v Kataru v pozici superfavorita.   

Favorité nadcházejícího Mundialu? Bývalý nejlepší útočník světa je jednoznačně hledá v Jižní Americe

Bývalý brazilský fotbalový útočník Ronaldo považuje národní tým své země za největšího favorita na vítězství na mistrovství světa v Kataru. "Brazílie mi imponuje. Je to superfavorit. Nejde ani tak o to, jak hrajeme, ale spíše o to, kolik máme talentovaných hráčů. Brazílie je prostě Brazílie," komentoval bývalý kanonýr Barcelony, Realu Madrid, Interu a AC Milán nadcházející Mundial pro německý deník Süddeutsche Zeitung.

Podle dvojnásobného mistra světa a majitele Zlaté kopačky za osm gólů v turnaji před dvaceti léty v Japonsku a Jižní Koreji je tým okolo Neymara, Firmina nebo Richarlinsona solidně vybalancovaný a pro soupeře podle něj bude velmi složité odhadnout ze kterého směru by mohlo přijít nebezpečí. Navíc za nadprůměrnou považuje i defenzivu týmu ze své země, která pod vedením Allisona a Thiaga Silvy není podle jeho slov tradiční slabinou Kanárků.

Jako největšího soupeře pak Ronaldo pro Süddeutsche Zeitung jmenoval Argentinu. "Musíme si na ně dávat pozor. V sérii 35 zápasů jsou neporažení," prohlásila o tradičním regionálním rivalovi brazilská fotbalová legenda a samozřejmě neopomíná ani Evropany, nicméně z podtextu to spíš působí, že jejich šance nevnímá jako obří. "Viděl jsem několik dynamických, agresivních a fyzicky silných evropských týmů, které jsou takticky velmi vyspělé," konstatoval Ronaldo diplomaticky.