TOP 6 největších osobností v historii mistrovství světa? Messiho ani Ronalda mezi nimi zatím nenajdete

Největší počet účastí na světových šampionátech má čtyřlístek Antonio Carbajal, Lothar Matthäus, Gianluigi Buffon a Rafael Márquez, s tím, že všichni jmenovaní si zahráli na pěti vrcholných turnajích a již brzy k nim přibude také Cristiano Ronaldo. Mezi největšími osobnostmi v historii mistrovství světa však žádná ze zmíněných ikon nefiguruje, protože v tomto případě zahrnuje náš seznam například trojnásobného držitele zlata Pelého, nebo nejlepšího střelce Miroslava Kloseho (16).

FRANZ BECKENBAUER (SRN), 1966, 1970 a 1974, 18/5

V bohaté sbírce úspěchů má kompletní sadu medailí ze světových šampionátů, jako trenér později přidal ještě zlato a stříbro.

Franz Beckenbauer poprvé startoval na MS v roce 1966 v Anglii, kde jeho čtyři góly pomohly Němcům až do finále, po němž nakonec slavil domácí celek. O čtyři roky později si "Císař" přivezl z Mexika bronz.

Na šampionátu před domácím publikem v roce 1974 už jako kapitán přešel ze zálohy na post libera a i přes počáteční nevýrazné výsledky dovedl západoněmecký tým ke kýženému zlatu.

Toho se na MS 1990 v Itálii dočkal i jako trenér, v Mexiku 1986 skončili jeho svěřenci druzí. O 20 let později působil ve funkci šéfa organizačního výboru mistrovství světa v Německu.