TOP 6 největších osobností v historii mistrovství světa? Messiho ani Ronalda mezi nimi zatím nenajdete

Největší počet účastí na světových šampionátech má čtyřlístek Antonio Carbajal, Lothar Matthäus, Gianluigi Buffon a Rafael Márquez, s tím, že všichni jmenovaní si zahráli na pěti vrcholných turnajích a již brzy k nim přibude také Cristiano Ronaldo. Mezi největšími osobnostmi v historii mistrovství světa však žádná ze zmíněných ikon nefiguruje, protože v tomto případě zahrnuje náš seznam například trojnásobného držitele zlata Pelého, nebo nejlepšího střelce Miroslava Kloseho (16).

RONALDO (Brazílie), 1994, 1998, 2002 a 2006, 19/15

Díky 15 gólům je druhým nejlepším střelcem v historii světových šampionátů, kromě toho se může pochlubit i dvěma zlaty a jedním stříbrem.

Jako sedmnáctiletý mladíček byl Ronaldo v kádru pozdějších mistrů světa již v roce 1994 v USA, do hry ale ani jednou nezasáhl. Jeho hvězda naplno zazářila až o čtyři roky později ve Francii, kde byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Před finále ale z dosud nevyjasněných příčin zkolaboval a i kvůli jeho matnému výkonu podlehla Brazílie domácímu týmu 0:3. Před šampionátem v Japonsku a Koreji 2002 sužovala Ronalda zranění, útočník "kanárků" se ale stačil dát včas dohromady a s osmi trefami se stal nejlepším kanonýrem MS, na kterém popáté v historii triumfovali Brazilci.

Obávaný střelec se domů vrátil bez medaile pouze v roce 2006, kdy favorizovaná Brazílie vypadla už ve čtvrtfinále s Francií.

Foto: Profimedia