TOP 6 největších osobností v historii mistrovství světa? Messiho ani Ronalda mezi nimi zatím nenajdete

Největší počet účastí na světových šampionátech má čtyřlístek Antonio Carbajal, Lothar Matthäus, Gianluigi Buffon a Rafael Márquez, s tím, že všichni jmenovaní si zahráli na pěti vrcholných turnajích a již brzy k nim přibude také Cristiano Ronaldo. Mezi největšími osobnostmi v historii mistrovství světa však žádná ze zmíněných ikon nefiguruje, protože v tomto případě zahrnuje náš seznam například trojnásobného držitele zlata Pelého, nebo nejlepšího střelce Miroslava Kloseho (16).

PELÉ (Brazílie), 1958, 1962, 1966 a 1970, 14/12

Jediný hráč na světě, který se může pochlubit třemi tituly mistra světa, a i díky tomu je mnohými považován za nejlepšího fotbalistu všech dob. "Král" Pelé se na MS poprvé představil ve Švédsku 1958 coby sedmnáctiletý mladíček a hned přispěl šesti góly včetně dvou finálových k premiérovému brazilskému titulu.

O čtyři roky později v Chile se ve druhém zápase zranil, takže úspěšnou obhajobu sledoval pouze z hlediště. V Anglii 1966 se hvězdný útočník stal terčem mnoha nevybíravých zákroků soupeřových obránců a favorizovaná Brazílie vypadla už ve skupině.

Chuť si "kanárci" v čele s famózním Pelém spravili v Mexiku 1970, kde předvedli fotbal z jiné galaxie a díky třetímu titulu natrvalo získali Zlatou Niké.

Foto: Profimedia