TOP 6 největších osobností v historii mistrovství světa? Messiho ani Ronalda mezi nimi zatím nenajdete

Největší počet účastí na světových šampionátech má čtyřlístek Antonio Carbajal, Lothar Matthäus, Gianluigi Buffon a Rafael Márquez, s tím, že všichni jmenovaní si zahráli na pěti vrcholných turnajích a již brzy k nim přibude také Cristiano Ronaldo. Mezi největšími osobnostmi v historii mistrovství světa však žádná ze zmíněných ikon nefiguruje, protože v tomto případě zahrnuje náš seznam například trojnásobného držitele zlata Pelého, nebo nejlepšího střelce Miroslava Kloseho (16).

MIROSLAV KLOSE (Německo), 2002, 2006, 2010, 2014, 24/16

Ze čtyř startů na mistrovství světa má Miroslav Klose stejný počet medailí, na posledním v Brazílii 2014 se po stříbru a dvou bronzech dočkal kýženého zlata.

Zároveň šestnáctou brankou překonal Ronaldův rekord v počtu gólů. Vyhlášený kanonýr a skvělý hlavičkář, který proslul i smyslem pro fair play či oslavnými salty po vstřelení gólu, se na svém prvním MS v roce 2002 trefil pětkrát a stal se druhým nejlepším střelcem turnaje.

O čtyři roky později mu před domácím publikem stejný počet gólů stačil ke koruně krále střelců. Na MS 2010 skóroval historicky nejlepší střelec německé reprezentace čtyřikrát a před osmi lety při zlatém loučení s reprezentací dvakrát.

Foto: FC Bayern Mnichov