Jiný hráč by možná řekl, že je unavený a sobecky myslel jen na sebe, ale ne opravdu dobrý člověk Kane, tvrdí Conte

Útočník Harry Kane střídal při středeční porážce 0:2 s Nottinghamem ve třetím kole Ligového poháru kvůli únavě. Uvedl to trenér Tottenhamu Antonio Conte, který tak rozptýlil obavy z možného zranění kapitána anglické reprezentace krátce před mistrovstvím světa v Kataru.

Jiný hráč by možná řekl, že je unavený a sobecky myslel jen na sebe, ale ne opravdu dobrý člověk Kane, tvrdí Conte

Kane, jenž odešel ze hřiště v 59. minutě, v této sezoně nastoupil v základní sestavě Tottenhamu ve všech 21 soutěžních utkáních. Devětadvacetiletý kanonýr navíc odehrál za Anglii celých 90 minut v obou zářijových duelech Ligy národů.

"Byl opravdu unavený. Už při lehkém tréninku den před zápasem mu v jeden moment došla energie. Ale je v pohodě. Únava je normální, protože Harry hraje každý zápas. Když máte takového hráče, je těžké vynechat ho ze sestavy," řekl Conte novinářům.

Podle italského kouče není Kane fotbalistou, který by se jakkoli šetřil na světový šampionát. Ten Angličané zahájí v pondělí 21. listopadu zápasem proti Íránu a ve skupině B pak ještě narazí na USA a Wales.

"Jiný hráč by mi možná řekl, že je unavený, nechce hrát a pomoci týmu, sobecky myslet na sebe, protože za týden hraje na mistrovství světa. Ale Harry Kane ukazuje, že je opravdu dobrým člověkem," prohlásil Conte.

Představení účastníků MS 2022 v Kataru: Skupina B