Alibismus, nebo velká skromnost? Světový šampionát má podle Messiho jiné favority než Argentinu

Světový šampionát v Kataru (hraje se od 20. listopadu do 18. prosince) bude s největší pravděpodobností posledním velkým turnajem pětatřicetiletého argentinského kapitána Lionela Messiho, který by rád do země přivezl první titul mistrů světa od roku 1986.

Alibismus, nebo velká skromnost? Světový šampionát má podle Messiho jiné favority než Argentinu

Jihoameričtí šampioni jsou favoritem skupiny C, ve které kromě nich figurují také výběry Polska, Mexika a Saúdské Arábie. Postup ze skupiny by měl být pouhou formalitou.

Tím spíš, že vítěz loňského turnaje Copa América táhne velmi dlouho šňůru bez porážky a přemožitele nenašel již pětatřicet utkání v řadě.

Messi i tak svou zemi za největšího favorita na trofej nepovažuje a nic na tom nemění ani skutečnost, že ve finále zmíněného turnaje Argentina skolila právě Brazílii, které věří.

"Jako favority na titul bereme pokaždé ty stejné velké týmy. Pokud bych z nich ale měl vybrat, tak řeknu Brazílii a Francii," pronesl portálem TribalFootball citovaný útočník Paris Saint-Germain, který byl před osmi lety s Argentinou ve finále MS, leč na vrchol nestanul.

A proč právě Neymar a spol., respektive poslední mistři světa z roku 2018? "Jsou dlouhou dobu pohromadě, stejně jako Francie. Té se nepovedlo poslední Euro, ale jinak má vynikající individuality. Oba týmy mají navíc už několik let stále stejného trenéra, vědí, co chtějí hrát," zdůvodnila svou volbu ikonu z Parku princů, která obléká nejcennější trikot již více než 16 let v kuse a momentálně je na 155 mezinárodních kláních.

Náročný los pro Česko! Ve skupině na EURO U21 se popere s Německem i Anglií