Bílek: V deseti hrát proti Interu je velmi složité. Střídali jsme i kvůli odpočinku na neděli se Slavií

S pokorou mluvil o prohře 0:2 s Interem Milen lodivod Plzně Michal Bílek v pozápasovém rozhovoru pro kanál Premier Sport. Bílek přiznal, že Plzeň trochu zaskočilo i rozestavení italského klubu a jeho tým tak trochu zaspal úvod a byl méně aktivní, než se od něj při domácím utkání očekávalo.

Bílek: V deseti hrát proti Interu je velmi složité. Střídali jsme i kvůli odpočinku na neděli se Slavií

„Za prvé jsme narazili opět na velkou kvalitu a za druhé, je pravda, že v tom úvodu jsme nebyli tak aktivní. Soupeř dobře držel balón, zatlačil nás. Proto jsme v polovině první půle museli změnit rozestavení. Pak si myslím, že ta naše hra byla lepší. Závěr první půle už byl dobrý,“ hodnotil utkání plzeňský trenér.

Právě on naordinoval svému mužstvu hru se třemi stopery. Na to se ale italský klub dobře připravil. Kdyby to Bílek tušil, zvažoval by jiné rozestavení? „Je to těžké takto říct. Šli jsme tam s nějakým záměrem. Soupeř hrál na dva útočníky v rozestavení 3-5-2, protože jsme hráli na tři obránce. Teď nemůžu říct, kdybych to věděl, jestli bychom taktzo nastoupili. Samozřejmě, něco bychom udělali jinak,“ přiznal po utkání.

A jaká byla Bílkova strategie pro druhý poločas, ve kterém Plzeň měla dotahovat jednogólové manko z první půle? „Plán byl vytáhnout naši obranu tak, abychom byli nebezpečnější, abychom si vytvářeli nějaké střelecké situace. Já si myslím, že to bylo poměrně dobré. Zabrzdila nás červená karta. V deseti hrát proti Interu Milán je pak velmi složité,“ vysvětlil. „Byl to souboj. Šel tam na dlouhou nohu a trefil protihráče. Samozřejmě, vývoj mohl být jiný… Bylo to za stavu 1:0. Prostě stalo se,“ dodal trenér Západočechů k Buchově faulu a následnému vyloučení.

Ten pak také přiznal, že Plzeň využila všech pěti střídání i z důvodu veledůležité bitvy se Slavií, která Západočechy čeká v Doosan Areně už v neděli. „Hodně změn bylo za prvé, aby si Champions League zahráli i ostatní hráči, protože pro všechny je to obrovská zkušenost. Ale už jsme taky trošku mysleli na neděli tak, aby si aspoň chvilku ti klíčoví hráči odpočinuli,“ naznačil bývalý reprezentační kouč, jakým směrem už v Plzni myslí.

Vlkanova po Interu: Máme vítěznou mentalitu. V české lize vyhráváme, musíme to přenést i do Ligy mistrů