Vlkanova po Interu: Máme vítěznou mentalitu. V české lize vyhráváme, musíme to přenést i do Ligy mistrů

Hodně smutný byl po domácí porážce 0:2 s Interem Milán útočník Plzně a letní posila Západočechů Adam Vlkanova. Ten litoval zejména toho, že jeho týmu chybí v zápasech Ligy mistrů zatím větší sebevědomí.

Vlkanova po Interu: Máme vítěznou mentalitu. V české lize vyhráváme, musíme to přenést i do Ligy mistrů

„Věděli jsme, že to bude náročné, že jsou to všechno kvalitní týmy, Inter Milán je výborný tým. Měli bychom si ještě víc věřit, víc se dostávat do nějakých šancí, protože se s nimi dalo hrát. Je jen škoda, že tam není víc sebevědomí, abychom si víc dovolili a dostali se do více šancí,“ smutnil Vlkanova do kamer kanálu Premier Sport.

A jak tohoto sebevědomí mají Západočeši proti zvučným klubům dosáhnout? „Já si myslím, že sebevědomí musíme mít tím, že jsme kvalitní tým. V české lize vyhráváme, což je samozřejmě něco jiného, ale máme vítěznou mentalitu, a to si musíme přenést i sem a jít do toho s tím, že ty body chceme urvat,“ řekl bývalý kapitán Hradce Králové bojovně po nepodařeném zápasu.

I přesto, že Viktoria doma prohrála, fanoušci hráče podrželi. Například Vlkanova po střídání oběhl celé hřiště a od diváků si vyslechl potlesk… „Určitě to bylo hezké, ale převládá určitě to zklamání. Chtěli jsme doma před plným stadionem urvat aspoň nějaký bod, ale bohužel Inter zas ukázal tu kvalitu a předčil nás,“ mrzelo Vlkanovu.

Potter: Nabídka práce v Chelsea byla příliš lákavá na to, abych ji odmítl. Chci tým s vlastní identitou