Potter: Nabídka práce v Chelsea byla příliš lákavá na to, abych ji odmítl. Chci tým s vlastní identitou

Nový kouč londýnské Chelsea Graham Potter uvedl, že nabídka práce na Stamford Bridge pro něj byla velkou příležitostí a na to, aby ji odmítl, neměl.

Potter: Nabídka práce v Chelsea byla příliš lákavá na to, abych ji odmítl. Chci tým s vlastní identitou

Potter byl oficiálně oznámen coby nový šéf lavičky „The Blues“ v minulém týdnu poté, co opustil Brighton & Hove Albion a podepsal novou pětiletou smlouvu právě na Stamford Bridge. Tam nahradil odvolaného německého kouče Thomase Tuchela.

Před svým prvním zápasem ve funkci kouče londýnského klubu proti RB Salzburg v Lize mistrů před novináři přiznal, že i když bylo těžké opustit Brighton, prostě nemohl odmítnout příležitost převzít vedení v klubu ze západního Londýna.

„Nebudu lhát, byla to smršť, pokud jde o opuštění Brightonu ," připustil Potter. „Ta nabídka je příliš velká na to, abych ji odmítl, připadalo mi to správné,“ dodal dále.

„Mým hlavním úkolem je pomáhat hráčům, kteří tu jsou, a postavit na hřiště tým, na který mohou být fanoušci hrdí,“ popsal dále Potter, co bude jeho hlavním cílem u slavného klubu. „Mohu slíbit, že každý den udělám maximum. Chceme rovnováhu mezi útokem a obranou. Chceme vytvořit vlastní tým s vlastní identitou. Budeme za to bojovat každý den,“ uvedl sedmačtyřicetiletý trenér.

Kováče mířícího do Pardubic v Táborsku nahradí Nádvorník