Aubameyang jako pouhá záplata? Blues cílí na štiku, která by mohla stát více jak před rokem Lukaku

Před pár dny proběhla na Stamford Bridge trenérská výměna, ale nikdo v táboře londýnského giganta nepředpokládá, že se herní projev Blues změní lusknutím prstu. Nástupcem odvolaného kouče Thomase Tuchela se stal Graham Potter, který dal sbohem Brightonu a novému chlebodárci se upsal na příštích pět let. Čeká jej nelehký úkol, neboť se Chelsea herně i výsledkově trápí a další přestupové okno je stále ještě v nedohlednu. I tak se již začínají objevovat spekulace, koho chce v zimě lákat do svých řad.

Aubameyang jako pouhá záplata? Blues cílí na štiku, která by mohla stát více jak před rokem Lukaku

Velkým problémem Chelsea je dlouhodobě absence efektivního střelce. Blues letos v létě učinili krátkodobé řešení v podobě angažování Aubameyanga z Barcelony. Gabonskému útočníkovi je však již 33 let a jeho kariéra se pozvolna blíží ke svému konci. Německý reprezentant Timo Werner se po nezdaru v Londýně vrátil do Lipska a Romelu Lukaku tráví hostování v Interu Milán.

Italský list Corriere dello Sport přispěchal se zprávou, že Chelsea bude znovu zkoušet podepsat portugalského mladíka Rafaela Leaa. Klenot milánského AC byl pokoušen již v závěru letního přestupového okna, ale na San Siru zaujali odmítavý postoj vůči nabídce ve výši 80 milionů eur.

Třiadvacetiletý talent má ve smlouvě výstupní klauzuli ve výši 150 milionů eur, což by však pro Blues nemusel být problém. Na Ostrovech se proslýchá, že vedení londýnského klubu je připraveno pořádně se plácnout do kapsy, ale zároveň vyčkává, jak se k celé situaci postaví i samotný Leao.

Tomu zbývají u Rossoneri pouhé dva roky z aktuální smlouvy. Na stole navíc leží žádost o platové přilepšení, což se italskému mistrovi příliš nezamlouvá. Pokud jednání selžou, mohl by být nabídnut k prodeji již během této zimy, aby situace nedošla do kritického momentu, že by za dva roky opouštěl AC jako volný hráč.