Věci se musí dělat racionálně, ne emocionálně, zaznělo jako důvod, proč Silva v létě neposílil Barcelonu

Barcelona se stále točí ve finanční spirále závazků, přesto neváhala v létě významně posilovat svůj kádr. Jedním ze skloňovaných adeptů na příchod na Camp Nou byl i osmadvacetiletý portugalský středopolař Bernardo Silva, který od roku 2017 věrně slouží v barvách Manchesteru City. Katalánský obr si jeho angažování nerozmyslel a pokusit se o něj chce již v lednu, případně po této sezóně.

Věci se musí dělat racionálně, ne emocionálně, zaznělo jako důvod, proč Silva v létě neposílil Barcelonu

Podle španělského portálu marca.com Barcelona rozhodně nevzdala svou snahu ulovit Silvu do svého kádru. Ambice byly již toto léto, ale problémy klubu s registrací nových hráčů znamenaly, že se obě strany nakonec na spolupráci nedomluvily.

Dlouholetá opora Manchesteru City s klubovou minulostí v Monaku či Benfice Lisabon se zřejmě tomuto přesunu nebrání, ačkoliv rezolutně proti je kouč Citizens Pep Guardiola. Ten jej nasadil již do téměř 260 soutěžních zápasů, ve kterých si Silva připsal 50 přesných zásahů a přidal 53 asistencí. Anglickému gigantovi pomohl k zisku čtyř titulů v Premier League.

Záložník by však rád zamířil na Camp Nou a očekává se, že jednání budou probíhat již během zimního přestupového okna. „Proběhlo mnoho rozhovorů, ale žádná konkrétní nabídka nebyla učiněna v čase, který jsme považovali za správný. Když se pak přeci jen naskytla, bylo již podle nás pozdě. Mohlo by to uškodit všem zúčastněným stranám. Věci se musí dělat racionálně, ne emocionálně,“ vyjádřil se na adresu letního vábení záložníka jeho otec Paulo Silva.