Rozvrátil Ronaldo kabinu Blues? Vyhazov Tuchela nebyl založen na špatném začátku sezony

Německý trenér Thomas Tuchel ve středu skončil na pozici hlavního trenéra londýnské Chelsea, den po prohře v úvodním zápase skupinové fáze Ligy mistrů, když Blues prohráli na hřišti chorvatského Dinama Záhřeb 0:1.

Rozvrátil Ronaldo kabinu Blues? Vyhazov Tuchela nebyl založen na špatném začátku sezony

Tuchel přišel do Chelsea jako náhrada za Franka Lamparda a během jednoho roku vyhrál Ligu mistrů, Superpohár a MS klubů. Poté následovala pro Chelsea složitá sezona. Kvůli ruské agresi na Ukrajině byly na bývalého majitele londýnského klubu Romana Abramoviče uvaleny sankce, které omezovaly chod klubu. I tak se Tuchelovi podařilo umístit v první čtyřce Premier League a zahrát si finále FA Cupu i Carabao Cupu.

Následně Chelsea koupilo americké konsorcium v čele s Toddem Boehlym. Podle britského deníku The Daily Telegraph vyhazov Tuchela nesouvisel se špatnými výsledky ze začátku sezony. Avšak majitelé klubu byli v obavách, zda devětačtyřicetiletý Němec je tím pravým, který by měl vést novou éru Blues.

Velký názorový rozdíl nastal po tom, co Tuchel odmítl dát zelenou k podpisu Cristiana Ronalda, německý kouč pětkrát až šestkrát řekl novým majitelům, že o něj nemá zájem. Boehly však stále požadoval komplexnější vysvětlení. Z toho začal být Tuchel frustrovaný a nechtěl, aby se nad otázkou Ronalda plýtvalo mnoho času, když měl být prioritou podpis novýc obránců.

Podobná situace byla i u nové smlouvy pro Armanda Broju, kterého Tuchel chtěl nechat odejít, protože byl přesvědčen, že ještě není připravený hrát za první tým Chelsea, nicméně albánský útočník dostal novou šestiletou smlouvu.