Co stačí na Slovensku, v Evropě stačit nemusí, varoval bývalý slovenský reprezentant

Fotbalisté Slovanu Bratislava získali na hřišti druhého Ružomberka bod za remízu (0:0), který potřebovali na to, aby s předstihem čtyř kol získali mistrovský titul. I když je dvanácte prvenství v éře samostatnosti absolutně zasloužené, zůstává otázkou, zda současná fazóna slovenského mistra z posledních čtyř sezón bude stačit na mezinárodní scéně. Pro slovenský deník Šport to řekl bývalý slovenský reprezentant Martin Jakubko.

Co stačí na Slovensku, v Evropě stačit nemusí, varoval bývalý slovenský reprezentant

Sám Jakubko byl podle svých slov z představení prvního týmu s druhým týmem slovenské nejvyšší soutěže zklamaný. „Slovan zřejmě může být spokojen jen s tím, že získal titul,“ popsal bývalý slovenský reprezentant, jak mu připadal duel bratislavského Slovanu s Rožumberokem, ve kterém se rozhodlo o titulu. A i když čerstvému slovenskému mistrovi chyběl záložník Vladimír Weiss, byl podle něj výkon slabý. Bohužel, Slovan je bez Weisse o polovinu slabší mužstvo. V týmu mistra není žádný jiný hráč, který by Vlada nahradil z pohledu kreativity. To ukazuje obrovské mezery v týme a hře směrem k pohárové Evropě,“ varoval.

„Slovan má na Slovensku dlouhodobě nejlepší mužstvo. To, co stačí u nás, však nemusí stačit v pohárové Evropě. Slovanu škodí i skutečnost, že na domácí scéně nemají velkou konkurenci, která by mužstvo připravila na mezinárodní zápasy,“ pokračoval někdejší útočník ruských klubu Dynamo Moskva nebo Permu. Podle něj so souvisí se špatnou ekonomickou silou slovenských klubů.

„Naši hráči jsou v průměrných týmech ligy placení jako v běžném zaměstnaní, které můžete vykonávat celý život. Každý trochu lepší fotbalista utíká za hranice aspoň do okolních soutěží, v kterých jsou hráči lépe placení,“ popsal Jakubko velmi podobnou situaci, kterou zažívá i český fotbal.

A na čem by měl podle Jakubka čerstvý slovenský mistr zapracovat, aby byl konkurenceschopný i v Evropě? „Trenér Vladimír Weiss st. má určitě všechno důkladně zanalyzované. Ví, na kterých postech potřebuje mužstvo posilnit. Já osobně cítím, že se Slovanu hraje těžko bez Vláda (Weisse, pozn. red.). Je to klíčový hráč mužstva. Není dobré, když s absencí jednoho fotbalisty padá kvalita hry celého týmu. Nad tím se musí v klubu zamyslet.“

Zdroj: Šport.sk

Po třech remízách musíme konečně vyhrát. Ostrava toho za čtyři dny moc nezmění, tuší Horváth