Střelecky impotentní Lacazette odhalil přestupový hazard Arsenalu

Útočník Gunners neskóroval ve hře od prosince. V této sezóně vstřelil navíc v Premier League celkem jen čtyři branky.

Střelecky impotentní Lacazette odhalil přestupový hazard Arsenalu

Bylo to rozhodnutí, které v tu chvíli vždy vypadalo riskantně. A všichni to věděli, včetně Mikela Artety, který ale zůstal vzdorovitý. „Když máte jasný směr a postup, jak se rozhodujete, musíte být nemilosrdní,“ řekl kouč Arsenalu. „Musíte mít určitou odvahu a důslednost v těchto rozhodnutích. Takže, pokud jste v pokušení něco udělat, ale myslíte si, že vám to v nadcházejících měsících nebo letech přinese potíže, neměli byste to dělat. Myslím, že jsme byli stateční. Zda to bylo dobré, nebo ne, se dozvíme až na konci sezóny - a bude záležet na tom, jestli jsme vyhráli dost zápasů,“ sdělil Arteta novinářům letos v lednu k ambicím jeho mužstva a k odchodu útočníka Aubameyanga na Camp Nou.

Nyní však španělský trenér řeší problém. Jeho svěřenci totiž prohráli tři z posledních čtyř zápasů v Premier League a pouze jednou při tom skórovali. Navíc se před Gunners posunul i londýnský soupeř Tottenham.

Nyní jsou to čtyři měsíce, co Lacazette skóroval z otevřené hry, přičemž jeho jediný gól v roce 2022 vzešel minulý měsíc z penalty proti Leicesteru City. A v době, kdy hlavní soupeř z Tottenhamu góly dává se nyní na Artetu klade otázka, proč se Arsenal rozhodl v lednu svůj tým spíše oslabit, než posílit. „Musíme střílet více gólů, to je jisté a je to kolektivní záležitost," řekl Arteta po minulé víkendové domácí porážce s Brightonem. A nyní ho čeká duel na půdě Southamptonu.

Zda Lacazette znovu nastoupí, se teprve uvidí, ale je jasné že jeho střelecká impotence dostala Artetu do složité pozice. Dovolil totiž odejít Aubameyangovi do Barcelony, kde se Francouz také střelecky poměrně rozjel. Zato španělský trenér vsadil všechno na nefunkčního Lacazetteho. A po dvou měsících to nyní vypadá jako rozhodnutí, které by mohlo Arsenal stát místo v příští sezóně Ligu mistrů.

Zdroj: Goal.com

Matič po sezóně skončí na Old Trafford