Zákulisní debaty s anglickou vládou trvají hodiny, prozradil výkonný poradce Blues Čech

O tom, jak na Chelsea dopadl ruský vpád na Ukrajinu, už jsme si psali několikrát, což se týká i sankcí na majitele londýnských Blues Romana Abramoviče.

Zákulisní debaty s anglickou vládou trvají hodiny, prozradil výkonný poradce Blues Čech

Díky částečnému uvolnění sankcí ovšem může neúspěšný čtvrtfinalista Ligy mistrů znovu v omezené míře prodávat alespoň lístky na zápasy...

"Zákulisní debaty s vládou trvají hodiny. Je to práce pro lidi z vedení, kteří mají na starosti organizaci a také komunikaci se zástupci vlády v Anglii," ozřejmil sportem.cz citovaný Petr Čech, jenž na Stamford Bridge pracuje jako výkonný poradce.

Chod prvního týmu, který je v tabulce Premier League na průběžné třetí pozici, se nic podstatného nedotýká. "Na fungování trenéra a týmu nemá situace naštěstí velký vliv. Co je nejdůležitější, se děje v pozadí, kde jde o vyjednávání s vládou, aby nám uvolnila licence na jednotlivé zápasy. Aby tým zkrátka mohl fungovat v co nejlepších podmínkách, které odpovídají jednomu z nejlepších profesionálních klubů na světě," přidal na sport.cz devětatřicetiletý exreprezentant.

Plzeňský rodák s přezdívkou "Big Pete" by si přál, aby už se nic nezhoršilo. "V tom je výhoda pro hráče i trenéra, že v dennodenním fungování se nic moc nezměnilo. Ale samozřejmě, každý člověk vnímá vnější škálu problému, co se děje. Na jednotlivé hráče to může mít vliv, ale to je věc individuální. Každý se pak s ní vypořádá jinak," uzavřel rozený diplomat Čech, jenž si v minulosti kromě Rennes zachytal také za Arsenal.

Jak hráči City a Liverpoolu udělali z ligového zápasu umělecký zážitek

Zdroj: sport.cz