Čtyři faktory, které mohou sehrát klíčovou roli při rozhodování Lukakua o své budoucnosti v Londýně

Podpisem smlouvy v létě minulého roku se zdálo, že Chelsea konečně nalezla obávaného střelce, který jí pomůže k cenným trofejím. Sázka na osmadvacetiletého belgického legionáře se jevila jako jistota. Romelu Lukaku má za sebou téměř jednu celou sezónu po svém návratu na Stamford Bridge a hlavě mu musí kvést rozporuplné dojmy a myšlenky, jestli není lepší zase zvednout kotvy. Podívejme se na čtyři faktory, které mohou sehrát klíčovou roli při jeho rozhodování.

Čtyři faktory, které mohou sehrát klíčovou roli při rozhodování Lukakua o své budoucnosti v Londýně

O svou budoucnost se rozhodně bát nemusí, zájemců o jeho služby by bylo několik. Pikantní by ale mohl být návrat do Milána, kde před rokem slavil zisk mistrovského titulu v Serii A. Nerazzurri již projevili zájem o hostování, prostředí se od té doby příliš nezměnilo a adaptace by byla rychlá.

Na Stamford Bridge si mají utahovat opasky a pocítit to mají i hráči na svých mzdách. Také Romelu Lukaku by v případě setrvání musel přistoupit na snížení svého platu. Pokud by však klub chtěl pozměnit smlouvu výrazně, mohlo by to hráče spíše motivovat ke změně zaměstnavatele. Musí si však uvědomovat, že i jinde by se musel asi uskromnit.

Chelsea je v této sezóně pod tlakem a na vině je i ruský miliardář Roman Abramovič. Ten se nakonec rozhodl svůj milovaný klub prodat a bude záležet na novém vládci, který po něm otěže převezme. Už jen pořízení takového obra není levné, navíc další investice či škrty mohou naznačit, jakým směrem se Blues budou ubírat. I to by se pak mohlo promítnout v rozhodování některých akvizic o své budoucnosti.

Během celé sezóny se objevují zprávy poukazující na to, že mezi hráčem a trenérem to jiskří. Romelu Lukaku už byl několikrát přistihnut v názorovém i emočním rozporu s Thomasem Tuchelem. Jasno se střídám s polojasnem a občas je i zataženo, proto není jisté, jak moc si tito dva rozumí. Po sezóně by však mohl hrát významnou roli i tento faktor.

Zdroj: tribalfootball.com