Matič po sezóně skončí na Old Trafford

Srbský fotbalový středopolař Nemanja Matič oznámil, že po této sezóně skončí po pěti letech své působení v Manchesteru United. O svém rozhodnutí už informoval německého trenéra Ralfa Rangnicka, který do konce sezóny povede tým „rudých ďáblů".

Matič po sezóně skončí na Old Trafford

Třiatřicetiletý Matič v roce 2009 vyhrál s Košicemi Slovenský pohár a potom přestoupil do londýnské Chelsea. Po hostovaní ve Vitesse Arnheim a přestupu do Benficy Lisabon se v roce 2014 vrátil do Chelsea, s kterou získal tři mistrovské tituly. V roce 2017 ho Portugalec Jose Mourinho zlákal na Old Trafford, za který až doposud odehrál ve všech soutěžích přes 180 zápasů.

„Po velmi důkladném zvážení jsem se rozhodl, že tato sezóna bude pro mě v dresu Manchesteru United poslední. Bylo obrovskou ctí a privilegiem hrát za tento velký klub. Chci velmi poděkovat všem fanouškům, kteří mě neustále podporovali. Nyní ještě udělám do konce sezóny všechno proto, abychom se spoluhráči skončili v tabulce co nejlépe,“ citovala Matiče agentura AFP. Kde ale srbský středopolař hodlá pokračovat, zatím nesdělil.

Bývalý srbský reprezentant odehrál v této sezóně 17 ligových zápasů a všech 8 v Lige mistrů. S Benficou vyhrál portugalský titul, Ligový i národní pohár a s „The Blues“ oslavil prvenství v FA Cupu i Ligový pohár.

Zdroj: Šport.sk

Oslava postupu na dopingové kontrole. Nejhorší, co se mohlo stát, mračili se Souček s Coufalem