Služba nejdéle působícího trenéra v Premier League je u konce

 Lodivod potápějící lodi jménem Burnley, nad kterou stále silně visí hrozba sestupu, byl propuštěn. Matěj Vydra si tak bude muset zvykat na nového šéfa.

Služba nejdéle působícího trenéra v Premier League je u konce

Sean Dyche na svatostánku Turf Moor působil od října roku 2012, kdy vystřídal Eddieho Howea, momentálního manažera ambiciózního Newcastle. S Clarets slavil úspěchy i pády. Anglický trenér dokázalsvůj tým dvakrát dostat mezi anglickou elitu, a v sezoně 2018/2019 si s ním zahrál předkolo Evropské ligy, Clarets se tehdy do pohárů vrátili po dlouhých 51 letech

Nedá se však žít minulostí. Letošní sezóna není zdaleka tak přívětivá. Po 30 odehraných zápasech má Burnley na svém kontě pouze 4 výhry a nacházejí se na sestupové osmnácté pozici, přičemž na sedmnáctý Everton ztrácejí 4 body.

Předseda Burnley Alan Pace se k celé situaci na oficiálních stránkách klubu vyjádřil následovně: V první řadě bychom Seanovi a jeho týmu chtěli poděkovat za úspěchy, kterých během uplynulé dekády dosáhli. Sean si v průběhu působení na Turf Moor vysloužil respekt na hřišti i mimo něj, respektovali ho hráči, členové realizačního týmu, fanoušci a také celá fotbalová komunita. Výsledky v letošní sezoně každopádně byly neuspokojivé. Toto bylo strašně těžké rozhodnutí, do konce sezony zbývá osm zápasů a cítili jsme nutnost něco změnit, pokud se máme zachránit v Premier League." 

Burnley, by však na druhou stranu nemuselo mít nouzi o potenciální kandidáty. O uvolněnou pozici by dle webu Talksport, měl mít zájem chorvatský stratég Slaven Bilic, který již má s anglickou Premier League zkušenosti.

V minulosti vedl londýnský West Ham a posléze také West Bromwich Albion. Jeho působení na Ostrovech by se dalo označit do jisté míry jako smíšené, zažil, jak úspěchy, tak i nezdary.

Po krátkém angažmá v Číně, je opět připraven čelit výzvám Anglie, avšak jestli Burnely po zkušeném trenérovi sáhne, je otázkou.

Zdroj: goal.com,tribalfootball.com