Na Old Trafford s největší pravděpodobností míří ten Hag. Co pokazil někdejší favorit Pochettino?

Kouč Ajaxu Erik ten Hag je na podle BBC blízko pozici nového šéfa Manchesteru United. Oficiální potvrzení Ten Hagova jmenování se neočekává před nedělním finále Nizozemského poháru, které Ajax odehraje proti PSV Eindhoven.  

Na Old Trafford s největší pravděpodobností míří ten Hag. Co pokazil někdejší favorit Pochettino?

United podle všeho mají jeden problém vyřešen. Podle informací BBC by měl být novým trenérem po Ralfu Ragnickovi jmenován Erik ten Hag u kterého se očekává, že podepíše s United tříletou smlouvu s opcí na další rok. Holanďan ten Hag v pomyslném dostihu o místo dlouhodobou krizí stižených United přetlačil Mauritia Pochettina, aktuálně “končícího” na lavičce Paris Saint-Germain, který byl přitom dlouhodobě (díky úspěšným angažmá v Southamptonu a Tottenhamu) považován za hlavního kandidáta na post šéfa Old Traffordu. A britská média nyní spekulují, co se Argentinci v jeho cestě na sever Anglie pokazilo.

Podle BBC měl být Pochettino ideálním kandidátem Alexe Fergusona a suity bývalých hráčů úspěšné generace United. Klubový prezident Richard Arnold nicméně podle novinářů vnímal též hlasy že Pochettinovy úspěchy nejsou dostatečné (se Spurs obsadil druhé místo v Premier League a došel do finále Ligy mistrů), přičemž amerického majitele United nakonec více zaujal životopis manažera Ajaxu Erika ten Haga. A velkým problémem podle fotbalového experta Guillema Balaguea mělo být i Pochettinovo působení v Parku princů, respektive nedávný průšvih v osmifinále Ligy mistrů na San Bernabeu, kde PSG ztratilo během patnácti minut a Benzemova hattricku solidně vybudovanou pozici.

Jak píše Balague, Pochettino přišel o job, pro který se před několika měsících zdál předurčen. Ve Francii se zase zhusta hovoří o tom, že na konci sezóny bude odvolán od PSG, kde nedokázal naplnit vysoké ambice majitelů především směrem do Evropy a že na jeho místo nastoupí Zinedine Zidane, který má z Realu Madrid velké zkušenosti s krocením hvězd i získávání evropských trofejí. Jak dlouho pak bude Pochettino bez práce?   

zdroj: BBC