Reklama na fotbal v Premier League. Byl to skvělý zápas, shodli se Klopp s Guardiolou

Dvakrát šel Manchester City do vedení, dvakrát dokázal Liverpool srovnat. Souboj o titul nedělní zápas nerozhodl, ba dokonce ani nenapověděl, který ze dvou aktuálně možná nejlepších týmů na světě ovládne Anglii. Trenéři obou gigantů se shodli, že to bylo jako boxerský zápas. Když udeřil jeden, udeřil i druhý.  

Reklama na fotbal v Premier League. Byl to skvělý zápas, shodli se Klopp s Guardiolou

"Myslím, že je to dobrá reklama pro Premier League. Byl to fantastický zápas a oba týmy se snažily vyhrát. Na Liverpool je radost se dívat, vím, jaké mají hrozby a jak jsou dobří. Myslím, že jsme předvedli opravdu dobrý výkon a jsem na svůj tým pyšný,” okomentoval zápas Pep Guardiola. A k nerozhodnému výsledku dodal: “Mám pocit, že jsme propásli příležitost, ale nezáleží na tom, co se stalo, ještě není konec. Řekl bych, že to samé platí i v případě porážky nebo vítězství. Víme, co musíme udělat. Nevím, co se stane."

"Intenzita hry byla naprosto nehorázná, nevím, jak to překonat. Finále Ligového poháru proti Chelsea bylo 120 minut soustředění; nemyslel jsem si, že fotbal zajde tak daleko, takže jsem opravdu rád, že jsme to zvládli my. Oproti minulým zápasům jsme se dnes zlepšili; jsme jiné zvíře. Museli jsme trpět, oni museli trpět. My jsme měli momentum, oni měli momentum. Byly to dvě těžké váhy, které stály proti sobě; sundejte ruce a dostanete obrovský úder doprostřed obličeje. Byl to dobrý zápas," hodnotil zase pro BBC Jürgen Klopp.

Jaká je budoucnost dostihu o titul v Premier League nejlépe charakterizoval Guardiola. "Teď už oba týmy vědí, že zbývá sedm zápasů a že musí vše vyhrát, jinak bude po všem." Jeho protějšek nicméně použil prakticky stejná slova. "Sedm zápasů do konce pro oba týmy a my se teď nepřestaneme nahánět, to je jisté. Ujistíme se, že jsme připraveni na Benficu, na tento tým ve Wembley [v semifinále FA Cupu] a pak uvidíme, kdo bude mít lepší finiš," hlásil Klopp.

zdroj: BBC/Skysports