Maddison do severního Londýna? O kreativce Leicesteru se přetahují Gunners se Spurs

Opora Lišek má v letošní sezóně ve statistikách ve všech soutěžích zapsáno 13 zásahů. A po čtyřech letech na King Power Stadium by se možná stěhování nebránil.

Maddison do severního Londýna? O kreativce Leicesteru se přetahují Gunners se Spurs

Až šedesát milionů liber budou muset podle deníku The Sun vytáhnout z bankovního účtu zájemci o kreativního i produktivního ofenzivního záložníka ze souboru Brendana Rodgerse Jamese Maddisona. Naštěstí pro Lišky i hráče, který před třemi roky na devadesát minut nakoukl do anglické reprezentace se rýsují hned dva velcí rivalové. O klasickou desítku v perspektivním věku 25 let má mít podle Sunu zájem jak Arsenal, tak jeho lokální rival ze severního Londýna, Tottenham. A oba mají svůj soubor racionálních důvodů, proč na Maddisona opravdu cílit. 

Mikel Arteta měl o pětadvacetiletého playmakera Lišek zájem už loni v létě. Tehdy dal nakonec přednost podepsání Martina Odergaarda z Realu, podle anglických novinářů nicméně jednání na telefonní lince Leicester - Londýn (ten severní, klapka Emirates) proběhla a postoupila relativně daleko. A - i ve světle aktuálně kulhajících výsledků Arteta a sportovní vedení Arsenalu zjišťují, že perspektivní mladíci jsou zajímavé aktivum, ale ke stabilním výsledkům bude tým potřebovat i jistý objem zkušeností. A ty majitel 125 startů v Premier League už nějaké má. 

Poněkud odlišnou motivaci k honu na Maddisona má mít duo Antonio Conte, Fabio Paratici. Tito by rádi poněkud uvolnili ruce své největší hvězdě Harry Kaneovi, který se aktuálně musí trochu zatahovat a pomáhat s výstavbou hry. Z toho vyplývá pak redistribuce vstřelených gólů u Spurs, kdy aktuálně nejúspěšnějším útočníkem je po včerejším hattricku na Aston Ville Son Heung-min, který v této sezóně napnul síť za zády soupeřových brankářů už sedmnáctkrát, zatímco Kane je v tuto chvíli na 12 zásazích. Nicméně Conte svému hlavnímu útočníkovi měl slíbit, že v létě přivede klasickou “desítku,” aby mu uvolnil ruce pro roli hráče s číslem devět na dresu. Spurs jsou v tomto kontextu spojování se svou bývalou oporou Christianem Eriksonem, který úspěšně resuscituje svou kariéru v Brentfordu, Maddison je druhé jméno. Vymění Lišky za Kohouty?

zdroj: tribalfootball.com