Emery svého bývalého chlebodárce v médiích nešetří: Newcastle má atraktivnější projekt než Arsenal

Letošní sezóna zastihla žluté ponorky ve výborné formě a lví podíl na tom má také zkušený stratég Unai Emery. Vyřazení Juventusu v Lize mistrů je tomu důkazem a Villarreal si aktuálně brousí zoubky také na Bayern Mnichov. Lodivod aktuálně sedmého celku tabulky La Ligy však stále z hlavy a srdce nevytěsnil způsob, jakým se s ním rozloučil londýnský klub z Emirates Stadium. A tak se občas stane, že Emery přilije oleje do ohně a neodpustí si na bývalého zaměstnavatele nějakou tu peprnou poznámečku.

Emery svého bývalého chlebodárce v médiích nešetří: Newcastle má atraktivnější projekt než Arsenal

Čerstvě se diskuze svezla k Arsenalu ve spojitosti s Newcastlem. Noví saúdští majitelé považovali Emeryho za trenérskou volbu číslo jedna, ale padesátiletý španělský stratég tuto možnou nabídku smetl ze stolu. Nikoliv proto, že by nebyla lákavá, ale kvůli tomu, že má ve Villarrealu rozdělanou práci, kterou nemůže nechat ladem a jít dál.

„Premier League je atraktivní ligou pro všechny trenéry. Takže když se mi zavolal Newcastle, hodně jsem o příležitosti vrátit se do Anglie přemýšlel. Jejich vize vnímám jako seriózní projekt, který má budoucnost. Má to atraktivnější cíle, než které má Arsenal. Svým způsobem to bylo pro mě i zdroj hrdosti, zadostiučinění, že se vám někdo s takovým projektem ozve, abyste byl součástí toho všeho,“ nechal se slyšet Emery.

Newcasle získal nové vlastníky, kteří nemají hluboko do kapsy, proto se očekává, že by mohlo dojít k velkému posilování kádru a utrácení. „S Arsenalem jsme nejprve museli zbourat letité zdi, což bylo těžké. Newcastle to má úplně jiné, tam začínáte stavět od základů. I proto se mi tenhle nápad líbil, ale jsem vděčný Villarrealu, ke kterému se nyní nemohou otočit zády,“ dodal španělský kouč.

Zdroj: theathletic.com