Domácí blamáž Hummelse, Witsela, Reuse, Haalanda a spol. v Rusku vypnuli ještě v prvním dějství...

Ruský televizní kanál MatchTV se rozhodl přerušit své tradiční vysílání z bundesligy, když nabízel svým divákům šlágr mezi Borussií Dortmund a Red Bullem Lipsko (1:4).

Domácí blamáž Hummelse, Witsela, Reuse, Haalanda a spol. v Rusku vypnuli ještě v prvním dějství...

Stanice ukončila přenos ze Signal Iduna Parku těsně před koncem prvního dějství a rozhodně ne kvůli tomu, že se tahák 28. kola pro Haalanda, Reuse, Bellinghama, Cana, Hazarda, Witsela či Hummelse nevyvíjel moc dobře.

Důvod byl prostý - z vestfálských tribun se ozývaly projevy odsuzující ruskou invazi na Ukrajinu. "Vysílaní bylo bohužel zrušeno z důvodů, na které jsme krátcí," citoval web sport.sk slova ruského komentátora.

Match TV je ruský federální sportovní kanál vlastněný společností Gazprom Media, který začal vysílet před sedmi lety a byl vytvořen v souladu s nařízením prezidenta Vladimira Putina.

Od startu invaze se mimochodem přestaly v Rusku vysílat zápasy francouzské Ligue 1 i anglické Premier League. Další na řadě by tak mohla být právě nejvyšší německá soutěž.

"Vysílané bundesligové přenosy v tomto směru zkontrolujeme. Jestli budou opakovaně cenzurované, spolupráci ukončíme," zaznělo v prohlášení DFL, které publikoval server sport.sk.

Amatérská chyba Bayernu při střídání! Zkontumuje mu bundesliga víkendovou výhru ve Freiburgu?

Zdroj: sport.sk