Amatérská chyba Bayernu při střídání! Zkontumuje mu bundesliga víkendovou výhru ve Freiburgu?

Němečtí fotbaloví experti negativní verdikt pro bavorský velkoklub neočekávají. Pokud by ale protest Freiburgu uspěl, šest kol před koncem se Dortmund v bundeslize přiblíží Bayernu na šest bodů.  

Amatérská chyba Bayernu při střídání! Zkontumuje mu bundesliga víkendovou výhru ve Freiburgu?

Psala se 85. minuta v tu chvíli již v podstatě rozhodnutého zápasu mezi Freiburgem a Bayernem, když se kouč Bayernu Julian Nagelsmann za stavu 1:3 rozhodl vystřídat Kingsley Coman a Corentin Tolisso za duo Niklas Sule a Marcel Sabitzer (právě poslední jmenovaný pak v nastaveném čase dal výsledku konečnou podobu). Vedoucí týmu na straně Bayernu Kathleen Krüger nicméně udělala chybu při zadávání čísel střídaných čtvrtému rozhodčímu, Coman chvíli zůstal na hřišti a Bayern hrál několik sekund ve 12. Právě na to Freiburg ve svém odvolání poukazuje.

Freiburg v podrobném prohlášení zdůvodnil tento krok, tím že mu má jít o možnost aby  "komise DfB měla možnost posoudit a zodpovědět otázky, které zde vyvstaly v souvislosti s pochybením při střídání Bayernu z hlediska sportovního práva", a též o vytvoření precedentu do budoucna. Vedení Freiburgu též podle magazínu Kicker, který zprávu přinesl, cítí celkovou odpovědnost za klub z ekonomického i sportovního hlediska a s ohledem na zájmy zúčastněných stran. Jinými slovy, odpovědné osoby cítí povinnost udělat pro klub maximum. 

V této souvislosti se KN kriticky vyjádřil také ke svazu, zejména k právním a procesním předpisům DFB. "Ne vlastní vinou jsme se ocitli v dilematu. SC Freiburg se na událostech kolem střídání nijak nepodílel ani je neovlivňoval. Nicméně právní a procesní předpisy DFB nás formálně nutí k aktivní roli, aby byly události právně přezkoumány," stojí v prohlášení klubu. Podle Kickeru není pravděpodobnost kontumace Bayernu vysoká, ale šetření může přinést do Mnichova na konci “prakticky rozhodnuté” sezóny trochu vzrušení.

zdroj: Kicker.de