West Ham chce pro Součka novou smlouvu. Vedení se obává zájmu evropských velkoklubů

Londýnský West Ham bojuje o možnost zahrát si také v další sezóně v pohárové Evropě. Svěřenci kouče Davida Moyese potřebují ve zbytku právě probíhajícího ročníku Premier League uhrát dostatečný počet bodů, aby si jednu z místenek zajistili. V létě se pak budou řešit lukrativní smlouvy pro stávající opory a dočkat by se jí měl také český reprezentační kapitán.

West Ham chce pro Součka novou smlouvu. Vedení se obává zájmu evropských velkoklubů

Sedmadvacetiletý rodák z Havlíčkova Brodu patří i letos mezi klíčové hráče Kladivářů, a pokud mu to zdraví umožňuje, nechybí v základní sestavě londýnského klubu. West Ham jeho služeb využívá již od ledna roku 2020 a kontrakt má na této adrese platný až do léta roku 2024.

Podle evropských listů má však o Součka zájem hned několik předních klubů ze starého kontinentu, které by mohly v létě zkusit záložníka zlákat. I proto West Ham plánuje českému legionáři nabídnout nový kontrakt, aby si jeho služby pojistil.

Podle informací webu 90min.com mají jednání probíhat po konci této sezóny a vedení klubu tak dává signál, že nechce o hráče přijít. Také samotný hráč by rád na současné adrese setrval i nadále, proto se nepředpokládá, že by v létě balil kufry. Může se však objevit nabídka, kterou nebude možné odmítnout.

Zdroj: 90min.com