Schick jako hlavní palebná síla Bayernu? Leverkusen je proti a prodávat jej nehodlá

Šestadvacetiletý český reprezentant Patrik Schick zažívá velmi vydařenou sezónu, ačkoliv ani v ní se mu zdravotní problémy nevyhýbají. Opora Bayeru Leverkusen pomáhá německému týmu opět do pohárové Evropy, ale také se rýsuje varianta, že by po létě mohla oblékat barvy jiného klubu. Ačkoliv to jeho současný chlebodárce odmítá, kolem jeho jména se začínají šikovat zájemci.

Schick jako hlavní palebná síla Bayernu? Leverkusen je proti a prodávat jej nehodlá

Český útočník vzbudil v posledním roce pozornost, která začala už výkony v národních barvách na Euru. Také v Bundeslize se mu následně dařilo, což potvrdil již 20 ligovými trefami a drží si v tabulce střelců druhé místo za polským kanonýrem Robertem Lewandowskim.

Právě za něj by si jej uměl ve svých řadách představit Bayern Mnichov, který neví, jestli se se svou dlouholetou oporou domluví na prodloužení spolupráce. Lewandowskimu končí příští rok v létě smlouva a proslýchá se, že by mohl zamířit do PSG či Barcelony.

Bayern Mnichov ale není jediným klubem, který je spojován se Schickem. Zájem o něj údajně projevuje také Tottenham, Arsenal, West Ham, Newcastle či Everton. Generální ředitel Leverkusenu Fernando Carro však již jasně naznačil, že prioritou klubu je českého střelce udržet. V rozhovoru pro televizní stanici Sky Germany se nechal slyšet, že s ním počítají v několika dalších sezónách.

Zdroj: 90min.com