Nezvykle kritický Rooney pálil ostrými na Old Trafford a jeho čerstvé vyjádření asi Ronalda ani Pogbu nepotěší...

Byť má Wayne Rooney svých starostí více než dost, protože řídí momentálně až třiadvacátý celek druhé anglické ligy Derby County, ani to mu nebrání v kritice soudobého Manchesteru United, který získal titul naposledy pod Sirem Alexem Fergusonem a aktuálně je v Premier League až na sedmé pozici.

Nezvykle kritický Rooney pálil ostrými na Old Trafford a jeho čerstvé vyjádření asi Ronalda ani Pogbu nepotěší...

A protože jde o nejlepšího kanonýra v historii dvacetinásobného šampiona země z Old Trafford, spousta fanoušků mu naslouchá. "Viděl jsem je několikrát naživo a bohužel mi připadají jako soubor individualit. Ne jako tým. Což je ve chvíli, kdy udělají nějakou chybu, strašně sráží a limituje. Když si vezmete, co za fotbalisty tam je, tak je zarážející, jak špatně na tom mužstvo je. Je to nedostatečné," citoval server idnes.cz slova šestatřicetiletého manažera, jenž v minulosti prošel také Evertonem nebo DC United.

Bývalý dlouholetý reprezentant Albionu se pak vyjádřil i adresu dvou globálních hvězd Paula Pogby a Cristiana Ronalda. Ani jedna ikona totiž podle něj nehraje v divadle snů jak nejlépe umí. Co pronesl na konto francouzského mistra světa z roku 2018? "Dostali jsme se do bodu, kdy pro něj bude lepší jít o dům dál. Myslím, že i Paul ví, že od návratu do United nebyl jeho přínos takový, jaký by si představoval. Za Francii je to úplně jiný hráč. Zkrátka mu to v Manchesteru úplně nevyšlo. Upřímně, není jediný, koho by měl klub uvolnit," vyprávěl Rooney, jehož vyjádření vyšlo na idnes.cz.

A co CR7, který je s osmnácti soutěžními brankami jasně nejlepším střelcem současných United? "Jestli to funguje? V tuto chvíli musím říct ne. Dává góly, vstřelil nějaké důležité v Lize mistrů, musíme vzpomenout i hattrick proti Tottenhamu. Ale už to není ten Cristiano jako dřív. Stárne, ale takový je život. Stále je nebezpečný před bránou soupeře, ale v ostatních oblastech hry potřebuje Manchester mladší, hladovější fotbalisty. Tak musí klub přemýšlet, aby se v nadcházejících dvou, třech letech zvedl. Přebudování týmu je dlouhodobý proces a zdaleka není u konce, spíš naopak," přidal na idnes.cz přísný Rooney.

Ten se vyjádřil i na konto trenérské otázky. Ralf Rangnick je totiž jen dočasný záskok, s tím, že směrem k létu jsou ostrovním tiskem favorizováni Erik ten Hag z Ajaxu Amsterdam a Mauricio Pochettino z Paris Saint-Germain. "Pokud bych si měl vybrat z těch dvou, dal bych důvěru Pochettinovi. Zná Premier League, umí pracovat s mladými. Ale potřebuje dostatek času, aby týmu vtiskl svůj styl. Když ho dostane, myslím, že by si vedl dobře," zakončil na idnes.cz liverpoolský rodák, který se pral v barvách United v letech 2004 - 2017.

Slavia na Feyenoordu a s Pardubicemi. Sparta v Teplicích, Plzeň v Olomouci, Chelsea-Real Madrid, City-Liverpool!

Zdroj: idnes.cz