Když se prohrálo za Fergusona, všichni byli zticha, když se prohraje dnes, v šatně si dokonce tančí, vytýká Rooney

Některé důvody, proč se Manchesteru United z toho fotbalového hlediska stále tolik nedaří, nemusí být na oko zrovna všem vidět.

Když se prohrálo za Fergusona, všichni byli zticha, když se prohraje dnes, v šatně si dokonce tančí, vytýká Rooney

Kdekdo by si řekl, že když máte slušné finanční zázemí a v týmu takové hvězdy, jako jsou Ronaldo, Pogba, Sancho, Varane či Fernandes, znamená to automaticky útok na všechny možné trofeje. Smutný opak je ale bohužel pravdou.

Ďáblové zažívají po odchodu Sira Alexe Fergusona, který se mimochodem odporoučel do důchodu už před devíti lety, značný herní i výkonnostní úpadek, který se od léta pokusí zastavit nový trenér a opět nové posily. O to více je to zarážející, že mužstvo, jímž United disponují teď, je z toho historického hlediska samo o sobě vůbec nejdražší. Ani ropní magnáti z PSG či City nevynaložili do posil své aktuální základní sestavy tolik peněz. 

Kde je tedy chyba, pokud se v týmu nachází minimálně ta papírová kvalita? Jak prozradil sám velkolepý bývalý útočník, potíž nemusí být jen v trenérech, nýbrž v přístupu samotných (mnohdy přeplacených) hráčů.  

„Když odešel Sir Alex Ferguson, nikoho z nás nenapadlo, že půjdeme až tak hluboko ke dnu. Ten tým byl zprvu stejný, ale ten přístup jednotlivých hráčů začal být jiný. A to bylo podle mě prvním důvodem úpadku,“ řekl Wayne Rooney, bývalý elitní snajpr Rudých ďáblů.

„Za Fergusona si po špatném výkonu nikdo nedovolil ani ceknout, všichni zpytovali svědomí a přemýšleli, co mohli udělal lépe. Když jsme ale prohráli za jiné trenéry, například za Mourinha, Paul Pogba a Jesse Lingard si už v šatně zpívali a tancovali. A zatímco já byl ještě několik dní naštvaný, ostatní byli naladěni na jinou vlnu,“ porovnával změny, jaké za tu dobu nastaly. 

Zdroj: The Mirror