Son sestřelil West Ham, Leeds otočil na Wolverhamptonu. Arsenal po litém boji bere tři body

Během tohoto víkendu je v programu jen čtveřice zápasů. O nejvyšší atraktivitu mezi sebou soupeří sobotní zápas Arsenalu s Aston Villou s nedělním střetnutím Tottenhamu s West Hamem. Zbylým utkáním je zápas Leicesteru s Brentfordem.

Jako jasná záležitost vypadal po prvním poločase zápas mezi Wolves a Leedsem. Domácí totiž v nastavení první půle zvýšili své vedení na 2:0 a hosté pomyslně lapali po dechu. Herdu do zad jim nicméně po osmi minutách půle druhé dal svý vyloučením Jimenez, následně hosté dvěma góly během 13 minut vyrovnali, aby v první minutě nastavení uštědřil domácím knockout Ayling.

Arsenal si během první půle na půdě Aston Villy prakticky dělal, co jen chtěl, z čehož po zásluze vytěžil gólové vedení mladý talent Saka. V poločase své svěřence ale musel trenér Gerrard pořádně vyfénovat, protože do druhé pětačtyřicetiminutovky vyběhl zcela odlišný tým, který v mnoha případech sahal po vyrovnání. Enormnímu úsilí zabránila jak branková konstrukce, tak i gólman Ramsdale, jenž hostům zejména v závěru zachránil všechny tři body.

V nedělních zápasech nejprve Leicester svým příznivcům nabídl malou náplast za nepříliš povedenou sezónu a třetí výhrou v posledních čtyřech zápasech se vyhoupl už do první poloviny tabulky. V podvečerním taháku neúplného kola, londýnském derby, pak West Ham byl nucen zapomenout na čtvrteční oslavy postupu přes Sevillu v Evropské lize a zkousnout naopak galapředstavení Sona, který mu v podstatě nastřílel hattrick. Tedy první gól sudí označil jako Zoumův vlastní, ale i ten padl po Sonově zakončení.

Wolverhampton - Leeds 2:3
Branky: 26. Jonny, 45 (+11). Trincao - 63. Harrison, 66. Rodrigo, 90 (+1). Ayling

Aston Villa - Arsenal 0:1
Branky: 30. Saka

Leicester - Brentford 2:1
Branky: 20. Castagne, 33. Maddison - 85. Wissa

Tottenham - West Ham 3:1
Branky: 9. Zouma (vl.), 24. a 88. Son - 35. Benrahma