Lidé tvrdí, že je to selhání. Není a ani to neznamená, že jsme na špatné cestě, brání Barcu Xavi

Barcelona na Camp Nou nezvládla odvetu s Eintrachtem Frankfurt a z Evropské ligy se poroučela. Podle oficiálních údajů přihlíželo na Camp Nou prohře 2:3 necelých 80 tisíc diváků, s tím, že téměř třicet tisíc jich přijelo z Německa. To vše i přesto, že měli mít k dispozici pouhých 5 tisíc lístků...

Lidé tvrdí, že je to selhání. Není a ani to neznamená, že jsme na špatné cestě, brání Barcu Xavi

"Nepomohlo nám, že atmosféra připomínala finále poháru na neutrální půdě. Připadalo mi, že fanoušci jsou rozdělení půl na půl. Není to výmluva, jen mě to zklamalo. I naši hráči o tom mluvili. Chceme vědět, jak k tomu došlo. Žádáme vysvětlení. Tohle se nemůže stát, když hrajete doma. Nastala chyba v plánování. Klub zjistí, co se stalo," uvedl na pozápasové tiskové konferenci hlavní trenér Xavi, jehož slova přinesl web sport.cz.

Vše okomentoval i prezident Joan Laporte. "Xavi má pravdu, je to velká chyba. Upřímně, kvůli tomu, co se dnes stalo, se cítím trapně a zahanbeně. Soupeř měl spoustu fanoušků, zatímco my ne. Moc mě mrzí, co se stalo. Jistým situacím se můžete vyhnout. Odteď musíme být mnohem přísnější. Nemůžeme dopustit, aby se něco takového opakovalo. Zpracováváme informace, které máme, a podáme vysvětlení, jak k tomu došlo," přidal na sport.cz první muž katalánského giganta.

Barce zápas vůbec nevyšel a po sedmašedesáti minutách prohrávala s devátým týmem bundesligové tabulky již 0:3. Na korekci výsledku se zmohla až v dlouhém nastaveném čase. "Čas od času jsme jim umožnili, aby nás zatlačili a ublížili nám. Je to obrovské zklamání. Živili jsme naděje na vítězství v soutěži. Je třeba Frankfurtu pogratulovat, zasloužili si to. Drželi jsme míč, ale nevytvořili jsme si takové šance, jaké jsme potřebovali. V dvojzápase jsme nehráli dobře. Jsem hodně zklamaný. Jsem vítěz, nesnáším prohry. Zažil jsem tuhle cestu jako hráč. Budujeme styl hry, tahle porážka mě nezastaví. V žádném případě. Je jen otázkou času a trpělivosti, než si vše sedne," snažil se povzbudit zklamané příznivce dvaačtyřicetiletý kouč, jenž začal pronikat do trenérské profese v katarském Al-Saddu.

Druhý celek LaLigy našel přemožitele po dlouhých 15 duelech. "Převzali jsme tým v listopadu. Vyřazení nás opravdu štve, ale neznamená to, že jsme na špatné cestě. Jak v Evropě, tak i v lize jsme odehráli výborné zápasy. Lidé tvrdí, že je to selhání. Není. Naším hlavním cílem je kvalifikovat se do Ligy mistrů a v La Lize jsme k tomu na dobré cestě. Díky Evropské lize se poučíme z chyb," zakončil sportem.cz citovaný mistr světa i Evropy z let 2008, 2010 a 2012.

Účast na MS ukradla Češkám zoufalá skotská sudí: uznala i gól rukou. Pojede ale Česko na ME 2022 místo Rusek?

Zdroj: sport.cz