Charitativní turné Dynama Kyjev odstartovalo. Ukrajinský obr vyzve i Barcu, PSG, AC Milán nebo Dortmund

Dynamo Kyjev se aktuálně nachází na charitativní šňůře a za sebou má první skalp, když ve Varšavě vyzrálo na tamní Legii poměrem 3:1.

Charitativní turné Dynama Kyjev odstartovalo. Ukrajinský obr vyzve i Barcu, PSG, AC Milán nebo Dortmund

Přátelský duel, který v polské metropoli sledovalo přibližně 20 tisíc příznivců a jehož vysílala polská televize, začal minutou ticha na počet všech obětí ruské invaze na Ukrajinu.

Na trávníku i v hledišti se pak objevily také transparenty s protiválečnými hesly a výtěžek půjde na podporu lidí, kteří museli před válečným stavem uprchnout ze země.

Dalším týmem, který Dynamo Kyjev v rámci své série vyzve, bude Galatasaray Istanbul a bude se samozřejmě hrát v Turecku.

Turné klubu, který naposledy prohrál v první polovině prosince, bude zahrnovat také dubnová vystoupení na půdě Barcelony, Paris Saint-Germain, AC Milán, Borussie Dortmund, Ajaxu Amsterdam, Basileje, Benfiky a Sportingu Lisabon.

Ukrajinská Premier League je v současnosti samozřejmě pozastavena. Odehráno je 18 zápasů, po nichž je na čele Šachtar Doněck o dva body právě před šestnácti primáty ověnčeným Dynamem. Tomu od léta 2020 šéfoval velezkušený rumunský odborník Mircea Lucescu.

Při jaké příležitosti doprovodí Pudila do Sheffieldu také Lafata, Ujfaluši, Koller či Šmicer?

Zdroj: Česká tisková kancelář