Rangnick prý nelituje, že přijal práci na Old Trafford. A doufá, že potěší i naštvané fanoušky

Dočasný lodivod Manchesteru United Ralf Rangnick si trvá na tom, že nelituje toho, že vyměnil svou roli ředitele v Lokomotivu Moskva za roli dočasného sportovního manažera na Old Trafford.

Rangnick prý nelituje, že přijal práci na Old Trafford. A doufá, že potěší i naštvané fanoušky

Rangnick čelil v United obrovskému tlaku za to, že nedokázal zvrátit nepříznivé výkony svého týmu od chvíle, kdy nahradil ve funkci odvolaného Oleho Gunnara Solskjaera.

Vzhledem k tomu, že už nezbyly žádné trofeje, o které by bylo možné bojovat, a United se ještě více vzdalovali umístění na prvních čtyřech místech v Premier League, byl Rangnick dotázán, zda by tuto práci ve zpětně odmítl. Němec ale zdůraznil, že by nabídku přijmul znovu, kdyby měl tu samou šanci.

„Ne, vůbec nelituji,“ sdělil novinářům na poslední tiskové konferenci před zápasem s Norwichem. „Přijal bych to znovu a znovu. Vůbec toho jako trenér nelituji. Vždy se musíte ptát a ptát se sami sebe, co jste mohli udělat lépe,“ řekl před novináři s tím, že by v některých nevydařených zápasech nastoupil například s jinou formací. „To se stává vždycky. Vždycky se ptáme, co jsme mohli udělat lépe,“ dodal.

„Myslím, že si všichni uvědomujeme, že to není jednoduché. Celá situace nebyla jednoduchá, jinak bych tu neseděl a Ole by tu pravděpodobně stále byl. Znovu si myslím, že jsme v posledních několika měsících ukázali, že jsme byli schopni zlepšit naši úroveň, ale neudrželi jsme to tak, jak bych si přál. To je důvod, proč nejsem vůbec spokojený s tím, jak jsme se posunuli a čeho jsme dosáhli,“ řekl dále třiašedesátiletý kouč.

Ten kromě problémů na hřišti musel čelit také protestům příznivců United vůči majitelům klubu, rodině Glazerových. Očekává se, že část naštvaných fanoušků zůstane mimo Old Trafford prvních 17 minut zápasu s Norwichem – jeden za každý rok vlastnictví Glazers.

„Podpora fanoušků je důležitá, bez ohledu na to, jestli je to doma nebo venku. Zatím jsme nebyli v takové situaci, kdy by obrátili své naštvání proti týmu. Chápu je ale, fotbal je hra vášně a emocí,“ uvedl bývalý kouč Lipska či Schalke. „Nevím, co mají na srdci, ale slyšel jsem, že chtějí přijít o 17 minut pozdě, což má představovat 17 let současných majitelů. I když to udělají, tak po těch 17 minutách doufejme, že nás zase budou podporovat, což ale určitě bude záviset na tom, co předvedeme na hřišti. Nemůžeme od nich očekávat, že nás budou podporovat, bez ohledu na to, co je na hřišti,“ zakončil Ragnick svou předzápasovou tiskovku.

Zdroj: 90min.com

Přestup roku? Haaland už je podle Němců jednou nohou Anglii