Slavia i Viktoria mají příštích pět let na téma sudí a křivda držet bobříka mlčení, hlásí nekompromisně Csaplár

Trenérský mistr české ligy z ročníku 2001/2002 Josef Csaplár pogratuloval rozhodčím Berkovi a Fraňkovi, kteří měli o uplynulém víkendu na starosti prvoligové taháky v Ostravě, kam přijela Sparta a ve Vršovicích, kam dorazila Plzeň.

Slavia i Viktoria mají příštích pět let na téma sudí a křivda držet bobříka mlčení, hlásí nekompromisně Csaplár

"Tleskám oběma. Pokud jim nastoupí na hřiště dvaadvacet bojovníků MMA, bez jakéhokoli respektu k soupeři i k divákovi, a na lavičkách jsou realizační týmy, u kterých by se jejich část měla prověřit psychologickým testem, zvládli zápasy na jedničku s hvězdičkou. Mluvím tedy spíš o vyhroceném duelu v Edenu. K vidění bylo přes 30 faulů, pět žlutých, tři červené. Jestli si někdo stěžuje na rozhodčí, tak chci upozornit, že proti sobě hrály kluby, které mají příštích pět let na téma sudí a křivda držet bobříka mlčení. Pokud mají jiný názor, ať si pustí záznamy videa jejich utkání za posledních iks let," uvedl ve svém pravidelném komentáři pro sport.cz bývalý stratég Liberce, Žižkova, Slavie i Zlína.

Přestaňme už s tím pokrytectvím, proč by Krmenčík nemohl slavit gól? A největší ostudou Plzně byl Berbr

Přísný metr sudího v Edenu jednoznačně schvaloval. "Co měl Franěk dělat? Pokud by utkání v Edenu řídil arbitr z Ligy mistrů, ve 20. minutě budou lidé z laviček na tribuně, po 30 minutách rozhodčí zápas ukončí. A pošle všechny domů, aby se probrali. Povinně bych hráčům, trenérům i vedení klubů nařídil: Dívejte se dokola aspoň dva dny v kuse třeba na El Clássico. Barcelona je na pokraji bankrotu, prožívá nejtěžší období ve svých dějinách, a v jak skvělém prostředí se zápas odehrál. Nebo na utkání Tottenhamu s Manchesterem United, kdy oba trenéři i realizační týmy byli na pokraji vyhození a chovali se naprosto profesionálně. Pokud tohle bude v české lize pokračovat dál, navrhuju televizním stanicím, ať si na takové zápasy zvou na hodnocení jako experta do studia Karlose Vémolu. Karlos bude mít další solidní zaměstnání. A já se ptám: Kolik diváků přilákal ten zápas? Kolik rodičů vezme po jeho zhlédnutí své děti a dají je na fotbal? Kolik přiláká sponzorů? Kdy už tohle, proboha, pochopíte?," kroutil hlavou serverem sport.cz citovaný stratég, jenž v minulosti pracoval v Emirátech, Polsku i Řecku.

Obávám se, že se blíží brzký konec Dočkala ve Spartě. Já bych se ovšem takového hráče nezbavoval, tvrdí Švancara

V souvislosti s hitem na Sinobo Stadium (2:0) se podle jeho slov nemá smysl bavit o fotbale. "Žádný tam nebyl. Lze se bavit jen o faulech. Červené karty byly uděleny správně. Ale z pohledu celé české ligy, vysvětlujte někomu, že v základní sestavě Slavie nastoupil Hromada, který měl být za faul na olomouckého Hálu vyloučený a od disciplinárky dostat ve čtvrtek trest na 5 zápasů. Vysvětlujte někomu, že Dočkal dá ve středu gól Teplicím v MOL Cupu, když měl dostat třízápasové stop za zákrok v zápase s Mladou Boleslaví. Tohle je otázka pro komisi rozhodčích. Franěk prostě v Edenu nasadil laťku, kterou držel do konce zápasu. Snad ale tento metr budou držet všichni jeho kolegové," zakončil na stránkách sport.cz čerstvě devětapadesátiletý expert.

Případ Krmenčík: Další úlet v emocích, nebo odplata za roky starou křivdu?

Zdroj: sport.cz