West Ham zdemoloval Aston Villu, Liverpool se doma trápil s Brightonem, Citizens hlásí překvapivou ztrátu

Desáté kolo anglické Premier League nabídlo během soboty podstatnou část svého programu. Leicester City přivítal na své půdě londýnský Arsenal a Kanonýři potvrdili svou vzestupnou formu, když rozhodli již v první půli po brankách Gabriela a Smitha Rowea. West Ham se Součkem v základní sestavě a v závěru i Coufalem zničil Aston Villu 4:1.

Liverpool se dostal proti Brightonu do dvoubrankového vedení, ale na trefy Hendersona a Maného reagoval ještě během první půle Mwepu, kterého následoval po změně stran Trossard.

Manchester City překvapivě padl na Etihad Stadium s Crystal Palace. Skóre otevřel již v šesté minutě Zaha, v nastaveném čase první půle šli domácí navíc do oslabení po vyloučení Laporty. Jistotu hostům dal až dvě minuty před koncem Gallagher, který zvýšil na konečných 0:2.

Newcastle dokázal vzdorovat Chelsea jen v první půli, ale svěřenci kouče Tuchela po změně stran nalezli recept na defenzivu domácích. Dvě trefy si připsal James a výhru 3:0 pečetil z penalty Jorginho.

Manchester United podle ostrovních médií bojoval proti Tottenhamu nejen o tři body, ale i za svého trenéra. Rudí ďáblové udeřili pár minut před koncem první půle, kdy se střelecky prosadil Ronaldo. Autor první branky přihrál po změně stran Cavanimu a čtyři minuty před koncem Rashford završil na 3:0.

West Ham navázal na skvělé výkony a v rámci 10. kola Premier League vyraboval Villa Park. Skvělý výkon předvedl především Declan Rice, který kromě vítězné branky zaznamenal také asistenci. Tomáš Souček odehrál celý zápas, Vladimír Coufal šel se dostal na hřiště až v 91. minutě.