Pořádná mela o palebnou sílu Genku? Bankovkami hodlají mávat Atlético, Tottenham i Dortmund

Britské listy v posledních dnech avizují zvýšený zájem o sedmadvacetiletého nigerijského útočníka ve službách Genku. Paul Onuachu vykazuje výborné výsledky a v aktuálním ročníku belgické nejvyšší soutěže zaznamenal v jedenácti zápasech již devět přesných zásahů, což z něj dělá velmi žhavé zboží na přestupovém trhu.

Pořádná mela o palebnou sílu Genku? Bankovkami hodlají mávat Atlético, Tottenham i Dortmund

Podle listu Daily Mail by mohl jeho současný chlebodárce slyšet na částku 20 milionů liber, za kterou by jej ze svého područí vyvázal. Dlouholetá opora dánského Midtjylland přišela do Genku v roce 2019 a postupem času se vypracovala v klíčovou tvář celého týmu.

Zájem o Onuachua se line především z Ostrovů, ale pozadu nejsou taktéž obdivovatelé ze Španělska či Německa. Ve svých řadách by si jej umělo představit Atlético Madrid, možnost angažování zvažuje také údajně Borussia Dortmund.

Jeho jméno je ale nejvíce spojováno s Premier League. Kromě Southamptonu a West Hamu je lídrem v tomto dostihu londýnský Tottenham. Ten nepolevuje ve snaze získat nového střelce, neboť se obává, že Harry Kane v létě opět projeví chuť Spurs opustit. Kromě nigerijského legionáře je možnou variantou také Dušan Vlahovič z Fiorentiny.

Zdroj: dailymail.co.uk