Nikdy popravdě nehraje fotbal, prohlásil Scholes o Součkovi a na lavinu kritiky z Londýna nemusel čekat dlouho

Když se hrál tento týden anglický Ligový pohár, v němž se podařilo rozjetému West Hamu (aktuálně ho v tabulce Premier League najdeme na čtvrtém místě a již čtyřikrát v řadě neinkasoval) vyřadit Manchester City, na adresu českého reprezentanta Tomáše Součka se vyjadřovaly i bývalé ikony Albionu Michael Owen a Paul Scholes.

Nikdy popravdě nehraje fotbal, prohlásil Scholes o Součkovi a na lavinu kritiky z Londýna nemusel čekat dlouho

"Miluje náběhy do šestnáctky. Je hrozbou. Pokaždé, když jsem Součka viděl hrát, buď skóroval nebo měl velkou šanci," chválil současnou oporu londýnských Kladivářů držitel Zlatého míče z roku 2001, jehož slova nabídl portál aktualne.cz.

Scholes, jedna z legend Manchesteru United, s někdejším forvardem Rudých ďáblů, Bílého baletu či liverpoolských Reds souhlasil a pomohl si i přirovnáním k Belgičanovi Marouane Fellainimu, který aktuálně střílí gól za gólem v čínské Super League v barvách Shandongu Taishan.

"Strašně mi připomíná Fellainiho z Evertonu. Nikdy není příliš zapojený do hry. Nikdy popravdě nehraje fotbal. Ale v obou šestnáctkách je naprosto senzační," pronesl webem aktualne.cz citovaný šestačtyřicetiletý odborník.

Jeho slova se ovšem nelíbila specializovanému portálu Hammers News, který se proti tomu ohradil. "Předvídatelné a ledabylé srovnání. Souček si vezme míč, rozdá ho do strany nebo dopředu, v devíti z deseti případů vybere správné řešení. To z něj samo o sobě dělá prvotřídního záložníka. Potom vždy pokračuje v pohybu a předvádí perfektně načasované náběhy, aby podpořil útok. Pokud to nevidíte na první pohled, což byste jako odborník měl, stačí si prohlédnout jeho úžasné statistiky. Byl podle nich jedním z deseti nejlepších hráčů celé ligy. Naznačovat, že nikdy nehraje fotbal, je prostě směšné. Už teď je dvakrát tak dobrým hráčem, než jakým kdy byl Fellaini. Scholesův koment je hodně podivný, i když byl původně míněný jako kompliment," hájil "Suka" londýnský web, jehož stanovisko nabídly stránky aktualne.cz.

Raków ještě s kapitánem Petráškem neokusil hořkost porážky a na polské půdě živí šance na dvě trofeje

Zdroj: aktualne.cz