Desítka nejlepších eliminátorů pokutových kopů v historii ostrovní Premier League

Premier League nabídla ve své historii celou řadu špičkových brankářů, kteří hráli ve svých týmech klíčové role a mnohdy se svými výkony podíleli na zisku mistrovských titulů. V posledních letech se v této souvislosti skloňují především Alisson z Liverpoolu a Ederson z Manchesteru City. Tento žebříček však není o těch, kterým se dlouhodobě dařilo eliminovat výpady soupeřů. Pod drobnohled jsme si vzali desítku expertů na pokutové kopy. Komu se v historii anglické nejvyšší soutěže podařilo lapit nejvíce pokusů?

Desítka nejlepších eliminátorů pokutových kopů v historii ostrovní Premier League

Obecně se říká, že penaltu se nedá chytit, ale jen špatně kopnout, proto se lze domnívat, že při eliminování pokutového kopu je třeba mít i notnou dávku štěstí. Střela vyslaná z malé vzdálenosti, možnost zareagovat se příliš nenabízí, a tak je to většinou o správném tipu strany či neschopnosti toho, který penaltu kope.

Penalty jsou v jakékoli soutěži velkým pomocníkem, které mohou zásadně ovlivnit výsledek utkání. Lapit výhodu soupeře je velká událost, která nekončí jen vděkem spoluhráčů a fanoušků. Podívejme se na desítku těch, které můžeme díky číslům na Ostrovech označit za specialisty.

Nejlepším v této disciplíně je překvapivě bývalý brazilský legionář Heurelho Gomes, který v Premier League odehrál téměř dvě stovky zápasů. Během své kariéry vypomáhal Totenhamu Hotspur a Watfordu a celkem si připsal přes 50 čistých kont. Přestože figuruje v žebříčku s počtem devíti chycených penalt také Robert Green, Gomes si zaslouží být první proto, že hned ve dvou případech se mu podařilo v jednom zápase zneškodnit rovnou dva pokutové kopy.

10) Brad Friedel - 6
9) Manuel Almunia - 6
8) Jussi Jaaskelainen - 7
7) Tim Howard - 7
6) Joe Hart - 7
5) Lukasz Fabianski - 7
4) Simon Mignolet - 8
3) Ben Foster - 8
2) Robert Green - 9
1) Heurelho Gomes - 9

Zdroj: premierleague.com