Přibude ke Spartě i West Ham? Křetínský podle britského tisku zvažuje akcionářský vstup do Premier League

Britská média přišla ve čtvrtek se zajímavou informací, která by mohla zajímat i tuzemské fanoušky. Český miliardář Daniel Křetínský, který vlastní pražskou Spartu, zvažuje koupi 27 procent akcií londýnského klubu West Ham United. Aktuálně čtvrtý tým tabulky Premier League má ve svých řadách i trojlístek českých reprezentantů Tomáše Součka, Vladimíra Coufala a Alexe Krále.

Přibude ke Spartě i West Ham? Křetínský podle britského tisku zvažuje akcionářský vstup do Premier League

Podle listu Daily Mail by mohl Křetínský získat zmíněný podíl za zhruba 700 milionů liber a web Sky News dokonce tvrdí, že k této transakci by mělo dojít již během první poloviny listopadu. Součástí dohody by pak měla být i následná opce, podle které by mohl český miliardář časem převzít celý klub.

Kladiváře od roku 2010 vlastní ostrovní podnikatelé David Sullivan a David Gold, kteří disponují podíly ve výši 51 a 35 procent. Otázkou však zůstává, jak by se Křetínský vypořádal s pravidlem UEFA, které povoluje ve svých evropských soutěžích jen účast jednoho klubu v područí většinového majitele. Od roku 2004 vlastní i pražskou Spartu, která má každý rok také ambice v pohárové Evropě figurovat.

Čtvrtý nejbohatší Čech podle časopisu Forbes disponuje majetkem ve výši 87,8 milionů korun a v minulosti již projevil zájem o akcionářský vstup do Southamptonu. Jeho jméno bylo také už spojováno s možným propojení s Chelsea, AC Milán či AS Řím.

Běží Sparta do Evropy, nebo po Česku? Duel s Lyonem nebyl Csaplárovou pastí, kopíroval zápas Velvar se Slavií

Zdroj: sport.cz