Xavi jde šéfovat Barceloně. A už si vytipoval první posilu. O koho se jedná?

Zdá se, že je ruka v rukávě. Xavi sice ještě musí rozvázat svůj kontrakt s Al Saadem, v cestě za převzetím těžce zkoušené Barcelony, ale podle všeho chybí jen administrativa. V sobotním zápase proti Alaves nicméně tým zřejmě povede trenér béčka Sergi Barjuán.


Xavi jde šéfovat Barceloně. A už si vytipoval první posilu. O koho se jedná?

Pokud se nestane přímo spasitelem, nebude alespoň nenáviděný vlastními fandy tak jako byl Ronald Koeman. A vnese do řad katalánského kolosu trochu klidu. To si podle španělských novinářů slibuje od instalace klubové legendy Xaviho na místo trenéra Barcelony prezident klubu Joan Laporta. Jeho klub je po deseti zápasech s bilancí 4-3-3 až devátý a byť se kvůli finančním problémům a odchodu ikonického Lea Messiho očekávaly jisté problémy, hra předváděná pod Koemanem budila velmi negativní reakce. Nyní má Barcu z pomyslného bláta tahat Xavi.

Tomu sice k možnosti nástupu stále schází ukončení pracovního poměru v katarském Al Saadu, jehož fanoušci se oblíbeného kouče snaží k setrvání přímět peticí, podle nejrůznějších zdrojů už na Camp Nou začal úřadovat a vytipoval si první posilu. Má jí být křídelník Bayernu Kingsley Coman. Ten se má jako univerzální hráč schopný hrát z obou křídel ideálně hodit do Xaviho oblíbeného systému 4-3-3, který podle všeho hodlá praktikovat i při svém návratu do Katalánska. 

Laporta trenéra, který klubem prošel od žákovských kategorií a za první tým odehrál na 767 zápasů dozajista podpoří, jediným problémem budou peníze. Těch se Barceloně v postcovidových časech nedostává a klub se spíš snaží snižovat dluhy. Výhodou by mohl být pomalu končící kontrakt Comana, který by mu měl v Bayernu vypršet příští léto. Bude Xaviho projekt oživení Barcelony k někdejší slávě pro francouzského křídelníka dostatečně zajímavý.