Rooney se zastává Solskjaera a kárá jeho svěřence: Hráči by se na sebou měli zamyslet, jejich snaha není dostatečná

Posledních 10 soutěžních zápasů Manchesteru United? 5 výher a 5 proher včetně ostudného domácího debaklu s Liverpoolem. Manažera Ole Gunnar Solskjaera by však neodvolával ani historicky nejlepší kanonýr Rudých ďáblů Wayne Rooney.

Rooney se zastává Solskjaera a kárá jeho svěřence: Hráči by se na sebou měli zamyslet, jejich snaha není dostatečná

"Hráči by se nad sebou měli zamyslet. Manažer schytá kritiku vždycky. Jsou to hráči světové třídy, reprezentanti, a klub jako United od nich potřebuje víc. Je třeba, aby po každé prohře cítili bolest," vyprávěl bývalý Solskjaerův spoluhráč z Old Trafford a současný manažer druholigového Derby County, jehož slova publikoval web sport.cz.

"Všímám si toho, že se většině hráčů nechce vracet, nechce se jim bránit a dát do toho všechno pro svůj klub. To je neakceptovatelné. Hráči se musí ptát sami sebe, co dělají špatně. Je moc snadné, aby všechnu kritiku schytal manažer, když jsou hráči velmi dobře placeni za svou práci. Myslím si, že jejich snaha není dostatečná," přidal stránkami sport.cz citovaný někdejší reprezentant Albionu, podle něhož například výše zmínění Reds tvrdě makají i ve hře bez míče.

O osudu nynějšího šéfa United by měly rozhodnout nadcházející tři duely s Tottenhamem, Atalantou Bergamo a Manchesterem City."Na Oleho je samozřejmě vyvíjen velký tlak, to vidí všichni. Já ho ale znám a vím, že je bojovník. I nadále bude dělat správná rozhodnutí, věřit sám v sebe a snažit se z hráčů dostat co nejvíc. Jsem si jistý, že United mají plán. Ať už je to s ním, nebo bez něj," uzavřel na sport.cz čerstvý šestatřicátník Rooney, jehož mužstv z Pride Park Stadium právě teď uzavírá tabulku Championship na poslední příčce.

Podcast: Vážná konkurence pro Coufala. Kým nahradit Solskjaera? A škodí Ronaldo United?

Zdroj: sport.cz