Rooney se bojí o zaměstnance svého Derby County. Klubu má být za administrativní chyby odečteno 12 bodů

Trenér druholigového anglického Derby County a někdejší výborný útočník Wayne Rooney připustil, že by mohlo o práci v jeho klubu přijít několik lidí. Kvůli chybám v administrativě jeho klubu se totiž spekuluje o odečtení dvanácti bodů pro jeho Derby. Navíc prý hrozí i další trest.

Rooney se bojí o zaměstnance svého Derby County. Klubu má být za administrativní chyby odečteno 12 bodů

Vypadá to, že Rooneho „Beranům“ bude odečteno dvanáct bodů, přičemž za administrativní chyby klubu a porušení předpisů hrozí i další trest, což by Derby výrazně uzemnilo v dolní části druholigové Championship.

Rooney velmi emotivně hovořil po sobotním vítězství Derby nad Stoke City 2:1 a přiznal, že od zjištění zpráv o špatné administrativě jeho klubu a zároveň možného trestu pro jeho klub uplynulo velmi „těžkých 24 hodin“. „Bylo to velmi obtížných 24 hodin. Potom, co jsem se dozvěděl, jak to asi bude, jsem začal přemýšlet, jak budu oslovovat hráče a hlavně personál. Určitě to nebude nic lehkého,“ ví Rooney.

„Vím, že příští týden bude velmi těžký. Jsem si jistý, že se najdou zaměstnanci, kteří přijdou o práci, což je srdcervoucí, protože jich má spousta hypotéky. Musí platit účty. Je to strašné,“ řekl novinářům doposud nejlepší střelec anglické reprezentace. „Udělám vše pro to, abych personálu pomohl, protože se na ně někdy zapomíná. Máme v klubu spoustu dobrých lidí, kteří tu jsou už dlouho, takže musíme držet spolu,“ naznačil někdejší hvězdný útočník, že se na své kolegy nevykašle.

Rooney rovněž před novináři přiznal, že pro něj v duelu se Stokem nebylo nejdůležitější vítězství. Prý chtěl jen vidět přístup svých svěřenců, aby dali fanouškům najevo, že jim na nich záleží. „Mluvil jsem s hráči a řekl jsem jim, co od nich očekávám. Mám velmi poctivou skupinu hráčů a byl to zápas, který mě vlastně až tak moc nezajímal - samozřejmě jsem chtěl vyhrát - ale ve skutečnosti, mám-li být upřímný, mě nezajímal výsledek,“ uvedl.

„Šlo spíše o to, aby hráči ukázali charakter a dobrý přístup a ukázali fanouškům, že jim na tom záleží,“ dodal po utkání, ve kterém jeho „berani“ fotbalisty Stoke po bitvě porazili, před novináři.

Zdroj: 90min.com