Iniesta Barcelonu nezatracuje: Rozhodně mají tým, který by mohl ovládnout víkendové El Clásico

Nedělní ostře sledovaná bitva na Camp Nou se blíží a španělská La Liga nabídne šlágr svého desátého kola, který proti sobě postaví Barcelonu a Real Madrid. Fanoušky po celém světě hojně vyhledávaný střet známý jako El Clásico favorizuje Bílý balet, ale někdejší hvězda katalánského obra tým kouče Ronalda Koemana rozhodně nezatracuje.

Iniesta Barcelonu nezatracuje: Rozhodně mají tým, který by mohl ovládnout víkendové El Clásico

Andrés Iniesta jen pár dní před El Clásicem přichází s odvážným tvrzením, že Barcelona nedělní bitvu ovládne a má sílu získat i mistrovský titul. Svými slovy šokoval veřejnost, která vnímá finanční problémy klubu, který opustila v létě největší hvězda Lionel messi.

„Myslím si, že fanoušci Barcelony jsou vždy optimističtí, tím spíše, pokud se jedná o El Clasico. Jsem jedním z nich, proto se na tenhle zápas hrozně těším. Vnímám kritiku aktuálního týmu a zlé jazyky, které hovoří o špatné kabině, ale já jsem přesvědčen, že nedělní bitvu s Realem vyhraje a odstartuje cestu za titulem,“ nechal se slyšet sedmatřicetiletý veterán.

Iniesta má pochopení také s novými tvářemi, které se snaží na Camp Nou prosadit. „Když jsem tenkrát přišel do A-týmu, bylo to pro mě taky těžké. Vždycky všem mladým klukům říkám, aby svou příležitost využili. Musí si vážit důvěry trenéra a on jim musí dávat najevo, že o ně v týmu skutečně stojí. Vedení klubu by si ale nemělo myslet, že je hráči ve věku sedmnáct či osmnáct let spasí. Přenášet na ně velkou zodpovědnost by jim mohlo uškodit,“ zaznělo v rozhovoru pro espn.com.

Zdroj: espn.com