V Newcastlu vyšetřují údajný rasismus ze zápasu s Tottenhamem. Kamarův právník se k situaci zatím nevyjádřil

Newcastle potvrdil, že zahájil vyšetřování poté, co policie informovala o údajném rasistickém incidentu, který měl se odehrát v souboji osmého kola s Tottenhamem. Jeden ze zaměstnanců klubu měl údajně na St. James Park udělat rasistické gesto vůči některému z příznivců „Kohoutů“.

V Newcastlu vyšetřují údajný rasismus ze zápasu s Tottenhamem. Kamarův právník se k situaci zatím nevyjádřil

„Newcastle United si je vědom údajného rasistického gesta, které provedl jednotlivec vůči příznivcům Tottenhamu Hotspur na stadionu St. James Park během nedělního zápasu. Probíhá vyšetřování a policie byla informována,“ stojí v prohlášení klubu. „Naše poselství je jasné - fotbal je pro každého. Diskriminace nemá ve fotbale, na ulici, online ani v širší společnosti absolutně žádné místo a nebudeme ji za žádných okolností tolerovat,“ uvedl dále klub.

Ten se prý na vyšetřování bude i podílet. „Newcastle United bude usilovat o co nejpřísnější opatření proti komukoli, kdo je zapojen do diskriminačního chování, a podpoří veškeré snahy úřadů zajistit odsouzení za trestný čin. Klub dodržuje závazek Premier League ohledně zneužívajícího a diskriminačního chování, který usnadňuje zákaz jakéhokoli fanoušek zjistil, že byl zapojen do zneužívajícího nebo diskriminačního chování ze všech stadionů Premier League.“

K situaci se již vyjádřila i policie. „Můžeme potvrdit, že vyšetřujeme údajný rasistický incident během nedělního domácího utkání Newcastle United s Tottenhamem v St. James Parku. V klubu probíhají šetření s cílem identifikovat kohokoli ze zúčastněných a zjistit, zda byl spáchán trestný čin,“ cituje server 90min.com anglickou policii s tím, že samotný Tottenham se k incidentu zatím nevyjádřil.

Poněkud překvapivě se však k incidentu zatím nevyjádřil ani velký internetový bojovník proti rasismu na fotbalových stadionech, právník Glena Kamary Aamer Anwar.

Zdroj: 90min.com

Bellingham: Erling je ještě lepší chlap než útočník. Hrát za Dortmund je zodpovědnost