Odstavený Umtiti se zasekl a z Barcelony se mu nechce: Chci dokázat, že jsem dost dobrý, abych tu mohl hrát

Stále teprve sedmadvacetiletý francouzský zadák Samuel Umtiti zažil poslední pořádné herní vytížení na katalánském Camp Nou v sezoně 2017/2018 a od té doby to není žádná sláva.

Odstavený Umtiti se zasekl a z Barcelony se mu nechce: Chci dokázat, že jsem dost dobrý, abych tu mohl hrát

Zatímco v ročníku 2018/2019 odehrál v LaLize jen 13 duelů, v následujícím soutěžním období šel do akce třináctkrát, což platilo i pro uplynulou sezonu 2020/2011, jen s tím, rozdílem, že mi minuty opět klesly.

V posledních týdnech ale nehraje pod koučem Ronaldem Koemanem vůbec a v Primera División ještě neodehrál vůbec nic, s tím, že pouze šestkrát byl připraven na lavičce náhradníků. Protože je tomu podobně i v Lize mistrů, aktuálně je v Barce nepotřebným mužem...

Bývalého obránce Lyonu, jenž přicházel do Španělska před více než pěti lety za 25 milionů eur a v současnosti je jeho tržní hodnota pětkrát nižší, to však nijak neznepokojuje a žádné zaječí úmysly ohledně odchodu nemá...

Mistr světa z roku 2018 chce v Barceloně dodržet svou smlouvu, která mu běží až do léta 2023. Je tedy možné, že bude bez výraznějšího vytížení ještě více než rok a půl.

"V zimě nikam odejít nechci. Chci hrát tady. Mým záměrem je dodržet smlouvu, kterou tady mám. Čekám na příležitost, abych mohl dokázat, že jsem dost dobrý, abych tady mohl hrát. I když je to teď těžké," pronesl střední obránce s kamerunskými kořeny, jehož slova vyšla na eurofotbal.cz.

V defenzivní řadě šestadvacetinásobného mistra Primera División aktuálně dostávají příležitost Dest, Araújo, Jordi Alba, Óscar Mingueza, Piqué, Lenglet, Sergi Roberto, Eric García i Álex Baldé.

Simeone odmítl podat ruku "špinavému" vítězi Kloppovi: Oni mají odlišnou kulturu a já se s ní neztotožňuji

Zdroj: eurofotbal.cz